w

Arka Gdynia ukarana grzywną 10 tys. zł przez Komisję Dyscyplinarną PZPN (sport.trojmiasto.pl)

Arka Gdynia została ukarana przez Komisję Dyscyplinarną PZPN za wydarzenia podczas meczu z Lechią Gdańsk. Klub będzie musiał zapłacić 10 tysięcy złotych kary za naruszenie zasad porządku i bezpieczeństwa. Incydent miał miejsce 24 listopada podczas derbów Trójmiasta, gdzie użyto środków pirotechnicznych.

Podobna sytuacja miała miejsce 7 grudnia podczas meczu z Lechem Poznań w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski, którą organy piłkarskiej centrali mają zbadać w przyszłym tygodniu.

Arka Gdynia otrzymała karę 10 tysięcy złotych za wydarzenia związane z derbami Trójmiasta, na których brakowało kibiców Lechii Gdańsk, ponieważ nałożono na nich zakaz wyjazdowy. Incydent z naruszeniem zasad bezpieczeństwa miał miejsce na sektorach zajmowanych przez kibiców Arki, gdzie użyto środków pirotechnicznych. Odpowiedzialność za tę sytuację ponoszą organizatorzy meczu.

Ponadto, przedmiotem oceny podczas posiedzenia Komisji Dyscyplinarnej PZPN, które odbędzie się w przyszłym tygodniu, będą kolejne wydarzenia z udziałem Arki Gdynia, szczególnie mecz z Lechem Poznań w ramach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. W trakcie spotkania kibice użyli środków pirotechnicznych, co spowodowało przerwę w meczu z powodu dymu utrudniającego widoczność.

Warto przypomnieć, że 16 grudnia na stadionie przy ul. Olimpijskiej odbędzie się jeszcze jeden mecz. Arka Gdynia zmierzy się z Górnikiem Łęczna w ramach 19. kolejki Fortuna 1. Ligi. Natomiast wcześniej, 11 grudnia, gdyński klub uda się na spotkanie wyjazdowe w Niecieczy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Węgierscy przewoźnicy dołączają do Polaków i Słowaków protestujących na granicy ukraińskiej (wiadomosci.wp.pl)

Ochroniarz zoo pomógł w ujęciu Maksymiliana F. Jednak nagroda powędruje tylko do policjantów (www.tuwroclaw.com)