w

Aneta Wądrzyk obejmuje posadę wicedyrektora Cogiteonu. Kontrowersyjny wybór budzi obawy związane z jej przeszłością (wydarzenia.interia.pl)

Aneta Wądrzyk, była współpracownica Beaty Szydło, awansowała na stanowisko wicedyrektora w Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon, wywołując kontrowersje ze względu na swoją przeszłość, kiedy przywłaszczyła sobie znaczną sumę publicznych pieniędzy. Nominacja budzi liczne pytania dotyczące uczciwości Wądrzyk.

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon jest ambitnym projektem województwa, mającym na celu promowanie nauki poprzez interaktywne eksperymenty i zabawę. Aktualnie trwa budowa ośrodka, który ma liczyć ponad sto eksponatów interaktywnych i składać się z różnych sekcji tematycznych. Projekt jest inicjatywą władz województwa i będzie kosztować prawie 280 mln złotych.

Aneta Wądrzyk, nowa wicedyrektor ds. inwestycji w Cogiteonie, swoją karierę urzędniczą rozpoczęła w latach 90. w Brzeszczach, gdzie zajmowała kierownicze stanowisko w centrum kultury. Niemniej jednak jej przeszłość obciążona jest oskarżeniami o fałszowanie dokumentacji i przywłaszczanie publicznych pieniędzy, w wyniku czego Wądrzyk miała się dopuścić ponad stu przestępstw. Oskarżenia te potwierdzone są przez dokumenty sądowe, a kwota, którą Wądrzyk miała przywłaszczyć, to blisko 70 tys. złotych.

Nominacja Anety Wądrzyk na stanowisko wicedyrektora Cogiteonu wywołała kontrowersje, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej historię oraz byłe stanowisko dyrektorskie w centrum kultury w Andrychowie. Nawet tam Wądrzyk budziła sprzeciw, zwłaszcza wśród pracowników, którzy uważali, że osoba z zarzutami nie powinna zajmować tak ważnego stanowiska.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Polska podpisuje umowę na produkcję pocisków Javelin. Komponenty mają powstawać w Zakładach Metalowych Mesko S.A. (portalobronny.se.pl)

Słynna cukiernia Wolak we Wrocławiu ogłasza zakończenie swojej działalności (www.tuwroclaw.com)