w

Festiwal Busker Tour w Zielonej Górze dobiegł końca. Buskerzy obrali kierunki na Wrocław i Warszawę (zielonagora.naszemiasto.pl)

W Zielonej Górze, przy Filharmonii Zielonogórskiej, zakończył się Busker Tour – wydarzenie skupiające wokół siebie wspaniałe występy utalentowanych artystów ulicznych. Impreza odbyła się w dniach 22-23 sierpnia. Natomiast teraz Busker Tour wyruszył w kierunku innych miast na terenie naszego kraju.

W centrum Zielonej Góry oraz przed Filharmonią Zielonogórską artyści z całego świata prezentowali różnorodne występy. Nowy program z udziałem artystów z Argentyny, Malezji, Włoch, Bułgarii i innych krajów cieszył się bardzo entuzjastycznym przyjęciem wśród mieszkańców miasta. Podczas wydarzenia licznie zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać wyjątkowe odsłony artystyczne, z racji czego organizatorka Małgorzata Węglarz wyraziła swoje zadowolenie z pozytywnych reakcji i dobrego nastroju uczestników imprezy.

Podczas pokazów pojawił się także Cesco, włoski klaun, który gorąco witał uczestników wydarzenia, podkreślając, że celem artystów, którzy przybyli tutaj ze wszystkich zakątków świata, jest dostarczanie radości, prezentowanie występów i przekazywanie pozytywnej energii podczas wizyty w Polsce.

Buskerzy opuszczają już Zieloną Górę i kierują się do kolejnych miast w Polsce. Następnymi przystankami będą Wrocław i Warszawa. Ich występy planowane są na Rynku we Wrocławiu oraz na Pasażu Wiecha za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior w Warszawie w dniach 25-27 sierpnia.

Festiwal Busker Tour jest formą teatru ulicznego, która dostarcza doskonałej rozrywki, a także stwarza okazję do wspólnego śpiewu, tańca i zabawy.

Busker to artysta uliczny, który zamienia przestrzenie publiczne w scenę, a przechodniów w publiczność. Zadaniem buskera jest nie tylko prezentacja umiejętności artystycznych, lecz także nawiązywanie kontaktu z widownią poprzez improwizację i interakcję. Jest to forma twórczości wymagająca charyzmy i umiejętności adaptacji do zmiennych warunków. Festiwal Busker Tour kładzie też nacisk na brak udziału zwierząt, stawiając na czystą ludzką kreatywność.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

  1. Pozdrowienia
    Przepraszam, że kontaktuję się z Tobą w ten sposób. Dzielę się tą informacją w ten sposób, ponieważ chciałbym przekazać osobie wierzącej w Boga 470 000 euro, a część z nich przeznaczą na cele charytatywne.
    Najwyraźniej jestem poważnie chory i nie chciałem zostawiać tych wszystkich pieniędzy w banku.
    Jeśli chcesz odziedziczyć moją darowiznę, skontaktuj się ze mną prywatnie, aby uzyskać więcej powodów dla mojej darowizny. E-mail: [email protected]

Andrzej Duda z wizytą na Zlocie Wędrowniczej Watry „Rozwiń Żagle” w Czernicy (i.pl)

Sąd Najwyższy podjął decyzję w sprawie śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie (gazetawroclawska.pl)