w

W Drzonowie odbył się piknik militarny: Pokazy sprzętu wojskowego, woltyżerka konna, defilada i polowa kuchnia (zielonagora.naszemiasto.pl)

Piknik militarny w Drzonowie z okazji Święta Wojska Polskiego to już dobrze wypracowana tradycja, która za każdym razem przyciąga w progi muzeum tłumy gości. Każdego roku organizowane są liczne atrakcje obejmujące prezentacje żołnierzy i sprzętu wojskowego, a także skosztowanie pysznej kuchni polowej.

W dniu 15 sierpnia, we wtorek, Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie gościło liczne rodziny oraz żołnierzy z różnych jednostek regionu. Na terenie muzeum pojawiło się wojskowe miasteczko, gdzie można było podziwiać z bliska pojazdy specjalistyczne, takie jak WR-40 Langusta (krajowa wyrzutnia rakietowa), czy Hibneryt (zestaw przeciwlotniczy na bazie ciężarówki Star 266 z dwoma armatami ZU-23-2). Ponadto, zaprezentowano również M113 (wielozadaniowy transporter amerykański) oraz PRWB OSA (przeciwlotniczy zestaw rakietowy).

Jakie atrakcje skupiał w sobie wojskowy piknik?

Niezwykłym wydarzeniem okazała się jazda pokazowa czołgu T-72, a także zwiedzanie wnętrza muzealnych pojazdów i samolotów. Na program składały się również pokazy rycerskie, husaria, woltyżerka konna, prezentacje historycznych pojazdów oraz niewielka, lecz bardzo drobiazgowo dopracowana defilada. Dla najmłodszych udostępniono warsztaty plastyczne, rozmaite gry i zabawy, a także “sztab łączności”.

Goście mieli okazję przyjrzeć się bogatym zbiorom muzealnym, zarówno na otwartym terenie, jak i wewnątrz budynku. Dyrektor Piotr Dziedzic podkreślał, że muzeum prezentuje historię wojskowości Polski, Europy i świata, stale poszerzając swoją kolekcję, aby sprostać oczekiwaniom zwiedzających.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Dwa tygodnie utrudnień na rondzie przy E.Leclerc w Lublinie. Miasto rusza z przebudową sieci ciepłowniczej (kurierlubelski.pl)

Andrzej Duda przyznał nominacje generalskie i admiralskie na obchodach Święta Wojska Polskiego (gs24.pl)