w

Agresywny byk poturbował dwie osoby, jak uciekał z gospodarstwa w Tłuchowie (i.pl)

Do niecodziennej sytuacji doszło w miejscowości Tłuchowo (pow. lipnowski), gdzie z gospodarstwa uciekł rozwścieczony byk. Zwierzę sprowokowało do działań strażaków, członków OSP oraz funkcjonariuszy policji, którzy zaangażowali się w jego schwytanie.

Nietypowe zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 21 sierpnia, około godziny 9:00 na jednym z gospodarstw w miejscowości Tłuchowo (woj. kujawsko-pomorskie). Z terenu posesji uciekł rozwścieczony byk, który po drodze zaatakował kobietę, ponieważ próbowała go powstrzymać. Z powodu agresji zwierzęcia ucierpiał też mąż kobiety, właściciel byka, który próbował opanować sytuację.

Kiedy na miejscu pojawili się strażacy z JRG w Lipnie, udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, zostali poddani hospitalizacji. 60-latek został przetransportowany helikopterem do szpitala w Płocku, a 58-letnią kobietę przewieziono karetką do szpitala w Lipnie.

Akcję złapania byka wspierali strażacy z OSP w Tłuchowie, Jasieniu i Trzciance. Po niedługich poszukiwaniach zwierzę zostało zlokalizowane w rejonie wsi Kamień Kotowy, oddalonej ok. 2 km od gospodarstwa.

W schwytaniu byka pomagał również rolnik z traktorem oraz funkcjonariusze komisariatu w Tłuchowie. Pomimo że policjanci próbowali podejść byka, agresywne zwierzę najpierw zaatakowało traktor, a potem skierowało swoje rogi w stronę funkcjonariuszy.

W efekcie sytuacja wymusiła na policjantach konieczność oddania strzałów, co doprowadziło do obezwładnienia byka. Zwierzę zostało zabezpieczone i przekazane strażakom z OSP w Jasieniu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

  1. To jest spotted, to powinno bardziej brzmieć tak

    “Cześć, szukam agresywnego byka który poturbował dwie osoby jak uciekał z gospodarstwa w Tłuchowie. Wymieniliśmy się spojrzeniami, urzekły mnie twoje rogi. Zostaw na siebie jakieś namiary. Blondynka w kusej spódniczce z torebką gucci.”

Politycy opozycji: Tusk przestaje wierzyć, że zostanie premierem, a Rafał Trzaskowski usuwa się w cień (i.pl)

Dolny Śląsk: Silne burze z gradem wielkości piłeczek pingpongowych. Połamane konary, obalone drzewa i zalane piwnice (gazetawroclawska.pl)