w

Dolny Śląsk: Silne burze z gradem wielkości piłeczek pingpongowych. Połamane konary, obalone drzewa i zalane piwnice (gazetawroclawska.pl)

W dniu 22 sierpnia nad Dolnym Śląskiem pojawiły się burze z gradem, dokonując szkód w okolicy, takich jak połamane konary i obalone drzewa. Warunki atmosferyczne wpłynęły również na ruch na autostradzie A4, który został spowolniony na odcinku 15 kilometrów.

Sytuacja burzowa rozwinęła się bardzo szybko. Najpierw wystąpiły przelotne deszcze, które nawiedziły Wałbrzych. Następnie nadeszła burza, która kierowała się z Legnicy w stronę Wrocławia. Pogodzie towarzyszył silny wiatr wraz z opadami deszczu i miejscowym gradem.

Po godz. 18:00 na telefonach komórkowych mieszkańców pojawił się alert pogodowy, ostrzegający o burzach z gradem, obfitych opadach i potencjalnych podtopieniach. Należy zaznaczyć, że tego samego wieczora w Kątach Wrocławskich spadł grad o wielkości piłeczek pingpongowych.

Zawalone drzewo przygniotło trzy samochody

Komenda PSP w Jaworze informuje również o połamanych drzewach, które uszkodziły groby na cmentarzu w Budziszowie Wielkim. Natomiast silny wiatr w Jaworze wyrwał drzewo z korzeniami, które zawaliło się na trzy samochody. Szczególne straty odnotowano w miejscowościach takich jak Wądroże Wielkie, Budziszów Wielki i Gądków. Burza dotknęła również Strzelin i przysporzyła problemów mieszkańcom Wiązowa.

Strażacy z Dolnego Śląska podjęli ponad 200 nocnych interwencji. Działania straży pożarnej obejmowały usuwanie połamanych drzew oraz wypompowywanie wody z zalanych piwnic. Burza przeszła przez wiele powiatów, w tym wrocławski, średzki, strzeliński, milicki, oławski i jaworski.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Agresywny byk poturbował dwie osoby, jak uciekał z gospodarstwa w Tłuchowie (i.pl)

Policjanci z Poznania rozbili zorganizowaną grupę złodziei samochodów. Podejrzani kradli auta w Niemczech i przewozili do Polski (gloswielkopolski.pl)