w

77-latka potrąciła kobietę z dzieckiem na przejściu dla pieszych w Obornikach (www.rmf24.pl)

Na ulicy Szymańskiego w Obornikach policja ustala okoliczności dramatycznego zdarzenia, w wyniku którego 39-letnia kobieta i jej dziecko zostali potrąceni na pasach przez 77-latkę w volkswagenie. Całe zdarzenie zostało uchwycone na nagraniu z miejskiego monitoringu, a funkcjonariusze wrzucili je do sieci, aby przestrzec innych uczestników ruchu.

W czwartek (7 marca) około godziny 15.00 policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Szymańskiego w Obornikach. Jak się okazało, 39-latka z dzieckiem w wózku została potrącona na przejściu dla pieszych przez 77-letnią kobietę, która podróżowała samochodem osobowym marki Volkswagen.

Po przybyciu na miejsce mundurowi zabezpieczyli teren, a medycy pogotowia przewieźli kobietę i dziecko do szpitala. Jak podaje policja, w chwili wypadku 77-latka była trzeźwa.

Funkcjonariusze kontynuują dochodzenie w tej sprawie. Ponadto, udostępnili też nagranie z monitoringu, aby stanowiło przestrogę dla społeczeństwa.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

59 komentarzy

 1. Można się czepiać staruszki,że wjechała na pasy, ale matka z dzieckiem w wózku powinna zachować ekstremalną ostrożność i absolutnie nie zbliżać się do ulicy gdy widzi nadjeżdżające auta!! To tej matki bym się bardziej czepiała za nie zachowanie ostrożności, bo wchodzić na pasy można tylko po wcześniejszym sprawdzaniu czy jest bezpiecznie.
  Kogo się zatem czepiać kierowcy czy pieszego?

 2. Pomijając kwestie refleksu przeciętnej emerytki zauważam, że jak przyświeci słonko zawsze są tego typu historie. Dlatego jak jesienią i zimą jeżdżę dość dynamicznie to przy pierwszych oznakach wiosny bardzo wyhamowuje, bo takich fujar i nieogarów jest wysyp. Potem jakoś się to normuje oswajają się że słońcem czy adoptują do przesilenia wiosennego ale początki to jakiś dramat porównywalny tylko z początkiem zimy gdy cześć kierowców wpada w szok i usiłuje jechać np. 40 km /h bo zobaczyli padajacy śnieg 😉 Każdy kto jeździ całorocznie i nieco dalej niż do Biedry i z powrotem zna te historie 😉 Uważajcie zatem na emerytów

 3. Wiecie dlaczego kierowca powinien uważać bardziej? Bo kierowcami są z założenia ludzie dorośli i zdrowi a pieszymi dzieci, niepełnosprawni, osoby z różnymi zaburzeniami, roztrzepani nastolatkowie itd. I pieszy nie ma szans z samochodem i to kierowca będzie miał na sumieniu życie pieszego nie odwrotnie. A kierowcy są bezczelni. Człowiek stoi na pasach i jest w stanie taki świr przejechać i pokazać środkowy palec pieszemu albo specjalnie przyspieszać przed pasami. Kobieta z wózkiem fakt, że powinna się rozejrzeć ale może jej dziecko nagle się zakrztusiło i musiała tam patrzeć czy wszystko w porządku? Pieszy może się potknąć, zasłabnąć nawet przechodząc przez ulice a ile razy jeden samochód się zatrzyma, pieszy wchodzi na pasy a kierowca z drugiego pasa ma to w tyłku i przejeżdża przed nosem. Dodatkowa ciekawostka. Jak idę przez pasy w krótkiej spódniczce to czy słońce świeci w oczy czy jest mgła to nie zdarzyło się żeby kierowca (mężczyzna) się nie zatrzymał. Ale w dresie jestem niewidoczna nawet jak jest czerwony 🙈

 4. Od przedszkola uczymy się zasad przechodząc na pasach , zatrzymujemy się patrzymy prawo – lewo i jeśli nic nie jedzie lub auto się zatrzymało przechodzimy .

  W obecnych czasach piesi idą i nie patrzą , (tak samo jak ta pani na filmiku ) przy każdym przejściu na pasach obserwuje chodniki czy czasem ktoś nie zdecyduje się akurat przechodzić .

  No a te krzaki tutaj to już w ogóle super widoczność dla kierowcy , wieczorami bez oświetlenia na pasach to pewnie tam nie jeden wypadek już był .

 5. po cieniu widac ze auto miało ostre słonce prosto w oczy wiec klania sie ostroznosc która powinni wykazac sie także piesi ale od momentu wmowienia im ze maja pierwszenstwo wchodzą na przejscia jak barany bezrefleksyjnie nawet nie zaszczycajac ulicy spojrzeniem…

Owczarek niemiecki zaatakował kobietę z mniejszym psem, a jego właściciel tylko biernie się przyglądał (www.eska.pl)

ZUT opracował metodę uzyskiwania węgla aktywnego z jednorazowych maseczek ochronnych (gs24.pl)