w

26-letni pirat drogowy złapany w Pępowie. Przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 100 km/h! (dziennikbaltycki.pl)

Kartuscy policjanci zatrzymali 26-letniego motocyklistę, który w terenie zabudowany przekroczył prędkość o niemal 100 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i otrzymał wysoki mandat.

Zdarzenie miało miejsce w Pępowie (gm. Żukowo) w środę, 28 czerwca około godziny 21. Patrol policji przeprowadzał tam kontrole prędkości. Podczas pomiarów stwierdzono, że 26-letni motocyklista poruszał się z prędkością 133 km/h w miejscu, gdzie limit wynosił 40 km/h.

Policjanci przypominają o konieczności przestrzegania przepisów drogowych oraz apelują o rozsądek i wyobraźnię podczas jazdy

Karolina Jędrzejczak, p.o. oficera prasowego KPP w Kartuzach, podkreśla, że według danych policyjnych nadmierna prędkość jest częstą przyczyną tragicznych wypadków drogowych. Równocześnie przypomina, że utrata prawa jazdy nie dotyczy tylko znacznego przekroczenia prędkości, ale również innych sytuacji, takich jak spowodowanie kolizji czy wypadku drogowego, szczególnie z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, które stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego. Ten apel jest aktualny szczególnie dzisiaj. Funkcjonariusze z Kartuz uczestniczą w ogólnokrajowej akcji “Kaskadowy pomiar prędkości”.

Według informacji podanych przez policję, metoda kaskadowego pomiaru prędkości ma na celu przypomnienie kierowcom o konieczności przestrzegania przepisów drogowych przez cały czas. Zdarza się, że po minięciu słupa z fotoradarem lub policjanta z ręcznym miernikiem prędkości kierujący gwałtownie przyspieszają. W trakcie dzisiejszych działań kontrolnych punkty kontrolne mogą być ustawione w niewielkiej odległości od siebie, a dodatkowo mogą pojawić się nieoznakowane pojazdy poruszające się w sposób wahadłowy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Suzuki Arka Gdynia pokazała nowy herb. Gdynianie budują skład na kolejny sezon (dziennikbaltycki.pl)

Żużlowcy Motoru porozmawiali z lubelskimi kibicami (kurierlubelski.pl)