w

Zielona Góra zaprasza na bezpłatny program dla dzieci – Rodzynkowanie! Na najmłodszych czekają znakomite aktywności ruchowe i twórcze (gazetalubuska.pl)

W Zielonej Górze startuje projekt dla dzieci zwany Rodzynkobraniem. Najmłodsi będą uczestniczyć w rozmaitych zabawach, jednocześnie pogłębiając swoją wiedzę na takie tematy jak proces tworzenia rodzynków oraz historia winorośli w mieście. Zajęcia obejmują aktywności ruchowe i twórcze.

Rodzynkobranie rozpoczyna się 5 sierpnia, jako słodki projekt inspirowany Winobraniem, lecz przystosowane jest dla dzieci. Marta Blonkowska, organizatorka wydarzenia, wyjaśnia, że Rodzynkowanie ma na celu wprowadzenie dzieci w świat winorośli i rodzynków, które stanowią jego słodki efekt. Projekt pozwala dzieciom odkryć proces powstawania rodzynków, uzupełniając tradycje Winobrania.

Rodzynkowanie będzie trwać w sierpniu i wrześniu, w soboty od 12:00 do 14:00, na terenie Zielonogórskiej Palmiarni, na Winnych Wzgórzach. Na każde spotkanie zostaną zaproszeni również goście. Natomiast sam projekt ma na celu zwrócenie uwagi dzieci na kulturowe dziedzictwo Zielonej Góry i historię winorośli w mieście.

Bogaty program i mnóstwo fantastycznej zabawy!

Codzienne zajęcia obejmą czytanie bajek, wytwarzanie soku z winogron oraz naukę pielęgnacji winorośli pod okiem lokalnych winiarzy i pracowników ZGK. W planach znalazły się również atrakcyjne zabawy ruchowe i twórcze, dostosowane do upodobań dzieci. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a wydarzenie jest częścią Lata Muz Wszelakich 2023.

Kalendarz spotkań obejmuje różnorodne tematy: m.in. proces powstawania rodzynków, historyczne gry i zabawy, tworzenie dziecięcych plakatów Winobraniowych oraz produkcję soku z winogron. Każde spotkanie przynosi nowe atrakcje, zachęcając dzieci do interakcji i nauki.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Deficyt zawodów na pomorskim rynku pracy. Braki kadrowe i perspektywy zawodowe (gs24.pl)

Nadciąga wielka parada żonglerów w Lublinie! Sobotnie wydarzenie może spowodować utrudnienia w ruchu (kurierlubelski.pl)