w

Nadciąga wielka parada żonglerów w Lublinie! Sobotnie wydarzenie może spowodować utrudnienia w ruchu (kurierlubelski.pl)

Już niebawem nastąpi zakończenie największego widowiska cyrkowego na świecie. Przed nami finałowa parada, która odbędzie się w sobotę w ramach Europejskiej Konwencji Żonglerskiej. Jak przewidują organizatorzy, to niesamowite wydarzenie może zgromadzić na ulicach miasta nawet dwa tysiące artystów!

Tegoroczna Europejska Konwencja Żonglerska to nietypowa edycja wydarzenia, które pierwotnie miało odbyć się w Irlandii. Na szczęście dramatyczną sytuację uratował Lublin, który w krótkim czasie zorganizował to ogromne wydarzenie, wyprzedzając standardowy trzyletni okres przygotowań.

Europejska Konwencja Żonglerska (EJC) to spotkanie pasjonatów żonglowania, nowego cyrku i ulicznych artystów. Lublin gości już tę imprezę po raz trzeci, co jest tutaj wyjątkowym wyróżnieniem. W tym roku ponad 2 tysiące artystów z 57 krajów zdominowało tereny Parku Ludowego i Targów Lublin, prezentując różnorodne umiejętności, od akrobatyki po pokazy ognia.

A teraz nadciąga wyjątkowy moment całej imprezy. Mowa oczywiście o wielkiej paradzie żonglerów, która przetoczy się przez ulice Lublina, zwieńczając swoje pokazy na placu Teatralnym. To symboliczne wydarzenie będzie kulminacją tygodniowych Igrzysk Cyrkowych.

Utrudnienia w ruchu związane z paradą żonglerów

W związku z paradą mogą pojawić się utrudnienia w ruchu, zwłaszcza w centrum miasta. Trasa przemarszu obejmie ulice Piłsudskiego, Zygmuntowskie, Zamojską, Wyszyńskiego, Królewską, Krakowskie Przedmieście i Aleje Racławickie. A swoją metę będzie miała pod CSK. Przewidywane utrudnienia potrwają do około godziny 17:00.

Joanna Stryczewska z ratusza poinformowała, że organizatorzy przewidują uczestnictwo około 2 tysięcy osób w paradzie.

Dla zainteresowanych warto też zaznaczyć, że kolejna edycja Europejskiej Konwencji Żonglerskiej odbędzie się w Portugalii.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zielona Góra zaprasza na bezpłatny program dla dzieci – Rodzynkowanie! Na najmłodszych czekają znakomite aktywności ruchowe i twórcze (gazetalubuska.pl)

Kierowcy ciężarówek nie przejmują się łamaniem przepisów na gdańskich drogach. Policjanci mają pełne ręce roboty (dziennikbaltycki.pl)