w

Zbliża się otwarcie świątecznego „Miasta z Piernika” we wrocławskim Kolejkowie (gazetawroclawska.pl)

Kolejkowo we Wrocławiu zaprasza na przepyszne zwiedzanie Miasta z Piernika, które będzie dostępne dla mieszkańców od najbliższej środy. Ta unikalna atrakcja stworzona z tysięcy kilogramów ciasta będzie doskonałą okazją, żeby wprawić się w świąteczny nastrój, a do tego podziwiać jedną z największych makiet z piernika na świecie.

Dnia 22 listopada we wrocławskim Kolejkowie będzie można podziwiać wystawę Miasto z Piernika, która została przyrządzona z 1600 kilogramów ciasta, 200 kilogramów miodu i 50 kilogramów przypraw korzennych.

Makieta określana jest jako największa na świecie, obejmując zminiaturyzowany rynek, ogród zoologiczny i znane postaci z bajek w formie cukrowych figur. W tym słodkim miasteczku znajdują się także obiekty, takie jak ratusz, kościół, dworzec, młyn, piekarnia, a nawet dom Baby Jagi oraz setki piernikowych chatek. Zwiedzanie będą gościom umilać również cukrowe postaci takie jak Jaś i Małgosia, Baba Jaga, Baletnica i Dziadek do Orzechów.

Wrocławska atrakcja będzie dostępna dla zwiedzających do końca lutego 2024 roku, również podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Za bilet normalny zapłacimy 39 zł, a za bilet ulgowy zapłacimy 32 zł (dzieci w wieku 3-18 lat, studenci, emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne). Dzieci do 3 lat mogą zwiedzać słodką krainę bezpłatnie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Szymon Hołownia o mandatach europoselskich i Włodzimierzu Karpińskim (i.pl)

Znaleziono zwłoki kobiety i jej dwóch córeczek w mieszkaniu w Puszczykowie. Zatrzymano ojca dzieci (gloswielkopolski.pl)