w

Zawrotne ceny na jarmarkach w Poznaniu. Prezydent Jaśkowiak zachęca do przynoszenia własnych grzańców i kanapek (www.dlahandlu.pl)

Poznańskie jarmarki świąteczne to doskonałe miejsce na zaznanie zimowego relaksu i zaczerpnięcie prawdziwie świątecznej atmosfery. Jednakże w tym roku – oprócz wspaniałych atrakcji – pojawiły się również tzw. paragony grozy. Na mediach społecznościowych liczni internauci wyrażają swoje oburzenie z powodu wygórowanych cen na jarmarkach, które w niejednym przypadku osiągają absurdalne poziomy.

Na tegorocznych jarmarkach świątecznych w Poznaniu największą uwagę przykuwają… ceny. Na przykład, trzy szaszłyki kosztują około 170 zł, a pajda chleba „full wypas” to wydatek rzędu 30 zł. Natomiast za grzaniec zapłacimy 18 zł. Prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak, doradza, aby mieszkańcy zabierali na jarmarki własne grzańce, kanapki, czy inne przekąski.

Poznański jarmark świąteczny odbywa się w dwóch miejscach. Pierwszym jest plac Wolności, a drugim teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wielu odwiedzających poinformowało w internecie o wysokich cenach, które skutecznie obniżają atrakcyjność tegorocznych jarmarków.

Z tego względu Prezydent Jaśkowiak zachęca do zabierania własnych napojów i przekąsek, dodając, że wiele osób, aby poczuć atmosferę, bierze ze sobą termosy z grzańcem i inne smakołyki. Zdaniem prezydenta niższe ceny byłyby możliwe, ale wtedy wymagałyby dopłat samorządu do organizacji jarmarków.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Cudzoziemiec ze wschodnim akcentem celował z broni do przechodniów we Wrocławiu (i.pl)

Mieszkaniec Stargardu kopał i bił po głowie swoich domowników, grożąc, że ich zabije (24kurier.pl)