w

Zapadnięte groby na nowym cmentarzu przy ul. Wrocławskiej. Mieszkańcy Zielonej Góry są zaniepokojeni (zielonagora.naszemiasto.pl)

Na nowym cmentarzu w Zielonej Górze pojawił się problem związany z zapadaniem się grobów. Sytuacja szybko wywołała obawy mieszkańców, ponieważ kilka grobów na cmentarzu uległo zniszczeniu w wyniku ulewnych deszczy. Warto dodać, że osoby starsze często korzystają z pomocy pracowników do naprawy grobów narażonych na uszkodzenia od czynników atmosferycznych.

Podczas intensywnych opadów deszczu, które nawiedziły Zieloną Górę, kilka grobów na nowym cmentarzu przy ul. Wrocławskiej po prostu się zapadło, niepokojąc tym niektórych mieszkańców. Beata Serafin, mieszkanka Zielonej Góry, zwróciła uwagę na istnienie kilku zapadniętych grobów i postanowiła zgłosić problem administracji cmentarza. Zniszczenia spowodowane deszczem budzą przerażenie wśród odwiedzających cmentarz.

Beata Serafin podkreśla, że osoby starsze przeważnie korzystają z pomocy osób wynajętych do naprawy grobów. Z tego względu administracja cmentarza zobowiązana jest do naprawy uszkodzeń spowodowanych przez warunki atmosferyczne. Nawet pomimo tego, że ozdoby zostały zdjęte jeszcze przed opadami, to wcale nie wyklucza pominięcia koniecznych napraw. Niektóre rodziny podjęły się już napraw zapadłych grobów, jednak obawa przed kolejnymi ulewami nadal się utrzymuje.

Prezes Mariusz Knyspel z Zielonogórskich Zakładów Usług Miejskich zapewnia, że groby, które nie są dostępne w formie pomników, tylko drewnianych ramek, zostaną naprawione. Wyjaśnia, że zjawisko zapadania się grobów dotyczy przede wszystkim miejsc, gdzie grunt jest luźny i występują ramki drewniane. Osoby, które chcą samodzielnie naprawić groby, mogą skorzystać z kruszywa i narzędzi udostępnionych przez administrację.

Mariusz Knyspel wskazuje, że montaż nagrobków nie ma idealnego terminu. Jednak sugeruje, że im później, tym lepiej, zwłaszcza dla grobów z ramkami drewnianymi. Zaznacza, że głębokie groby są bardziej podatne na zapadanie się w wyniku deszczów, a problem ten występuje nie tylko na nowych cmentarzach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Budowa odcinka trasy S17 w Zamościu. Koszt inwestycji wynosi ponad 400 mln zł (kurierlubelski.pl)

Wstrzymano budowę ścieżki rowerowej obok DW 102. Dalsze losy projektu zależą od decyzji sądu (gs24.pl)