w

Budowa odcinka trasy S17 w Zamościu. Koszt inwestycji wynosi ponad 400 mln zł (kurierlubelski.pl)

Do biura wojewody lubelskiego wpłynął wniosek o zezwolenie na inwestycję drogową. Wniosek o zezwolenie obejmuje projekt trasy S17 między Zamościem Wschód a Zamościem Południe. Koszt inwestycji opiewa na kwotę ponad 400 mln zł.

Na mocy umowy wykonawca otrzymał 10 miesięcy na przygotowanie dokumentacji do wniosku o decyzję ZRID dla budowy 12,5-kilometrowego odcinka trasy. Dokument trafił już do wojewody lubelskiego. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji prace mogą ruszyć w pierwszej połowie 2024 roku.

Przyszła trasa S17 będzie składać się z dwóch jezdni. Będzie rozpoczynać się przed węzłem Zamość Wschód w Jarosławcu, a kończyć węzłem Zamość Południe w okolicach Wólki Łabuńskiej. Trasa uwzględni również Barchaczów i Łabunie, a do tego będzie wyposażona w liczne węzły, mosty oraz wiadukty.

Trasa skróci dystans między Piaskami a Hrebennem o 125 km

Prace realizacyjne i budowlane obejmują m.in. dwa węzły, jeden most i dziewięć wiaduktów. Za inwestycję o wartości ponad 440 mln zł odpowiedzialna jest firma Budimex. Trasa powinna być gotowa w 2026 r., skracając dystans między Piaskami a Hrebennem o ok. 125 km.

Jak na tę chwilę w różnych etapach prac są także inne odcinki S17. Dla odcinków Zamość Południe – Tomaszów Lubelski oraz Tomaszów Lubelski – Hrebenne przygotowywane są projekty budowlane i dokumentacja do decyzji ZRID. Pierwsza nitka obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego jest już dostępna, a wkrótce ma być gotowa i druga. Inne fragmenty trasy również przechodzą analizę i procedury decyzyjne.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Gdyńska posłanka Joanna Senyszyn zamierza kandydować do Senatu w okręgu warszawskim (dziennikbaltycki.pl)

Zapadnięte groby na nowym cmentarzu przy ul. Wrocławskiej. Mieszkańcy Zielonej Góry są zaniepokojeni (zielonagora.naszemiasto.pl)