w

Zamieszanie przed meczem Śląsk Wrocław — Zagłębie Lubin. Ochroniarz rozpylił gaz, który trafił 10-latka (gazetawroclawska.pl)

Na Tarczyński Arena Wrocław, przed spotkaniem o podwyższonym ryzyku między Śląskiem Wrocław a Zagłębiem Lubin, doszło do zamieszania wśród osób próbujących wejść na stadion. Spora grupa kibiców nie zdążyła na mecz z powodu ograniczonej przepustowości na bramkach. Ochroniarze użyli gazu, próbując uspokoić tłum napierający na płot, co dotknęło także rodziny z dziećmi.

Krótko przed pierwszym gwizdkiem Szymona Marciniaka wciąż była spora kolejka do wejścia na betonową platformę przed stadionem. Zainteresowanie meczem przerosło możliwości organizatorów, którzy otworzyli jedynie dwie z wielu bramek wejściowych.

Sfrustrowani kibice wykazywali coraz mniej cierpliwości, próbując dostać się na stadion. Napierali na płot, domagając się otwarcia dodatkowych bramek. A kwadrans przed rozpoczęciem spotkania kibice całkowicie stracili cierpliwość, wymuszając na ochroniarzach otwarcie bramek. Ochrona interweniowała.

Ochrona stadionu rozpyliła gaz pomiędzy rodzinami z dziećmi

W efekcie w całym tym zamieszaniu jeden z ochroniarzy postanowił wyciągnąć gaz pieprzowy i użyć go na kilkudziesięciu osobach. W tłumie znajdowali się również rodzice z dziećmi. 10-latek, który niefortunnie znalazł się wśród kibiców WKS-u, gdzie rozpylono gaz, również został nim potraktowany.

Załzawionym chłopakiem zaopiekował się jego rodzic, który prowadził go przez tłum. 10-latek próbował przemywać oczy wodą, jednak nie było to zbyt skuteczne. Z racji tego jego ojciec przebiegł przez bramki, aby jak najszybciej znaleźć pomoc medyczną. Po chwili natrafił na karetkę pogotowia, lecz pojazd był zamknięty. Chłopak otrzymał pomoc od medyków, ale dopiero gdy zjawili się na miejscu po kilku minutach.

Śląsk Wrocław przegrał z Zagłębiem Lubin 1:2 (w derbach).

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

11 komentarzy

TVN ogłasza kolejne zmiany w szeregach. Program „Uwaga!” traci dwóch znanych dziennikarzy (i.pl)

Funkcjonariusz z Wielkopolski postrzelony na urlopie w Sarbinowie. Chciał przerwać oszustom grę „w trzy kubki” (gloswielkopolski.pl)