w

Zakopiański teatr stworzył Scenę Atelier dla dzieci i młodzieży. Koszt inwestycji to ponad 17 mln zł (zakopane.naszemiasto.pl)

Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem otworzył nową Scenę Atelier, przeznaczoną dla dzieci i młodzieży. Realizacja projektu trwała ponad kilka lat i kosztowała ponad 17 mln zł. Scena Atelier oferuje powierzchnię 780 m², która znajduje się w dolnych kondygnacjach dawnego Zakładu Przyrodoleczniczego dr Andrzeja Chramca.

Warto zaznaczyć, że prace nad projektem rozpoczęły się w 2017 roku, a zakończyły dopiero po uzyskaniu dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Na nową przestrzeń składają się dwie sale. Większe pomieszczenie pełni funkcję sali teatralnej, kinowej i baletowej (można je podzielić na mniejsze przestrzenie). Natomiast mniejsza to modelarnia, która przeznaczona jest na różne warsztaty dla młodzieży. Oprócz sal do dyspozycji są także pracownie – multimedialna, krawiecka i wystawiennicza.

Scena Atelier ma być miejscem dla dzieci i młodzieży, które będą miały okazję uczestniczyć w różnych warsztatach artystycznych prowadzonych przez aktorów i instruktorów. Planowane są zajęcia teatralne, filmowe, muzyczne, plastyczne i taneczne. Uczestnicy będą uczyć się, jak tworzyć spektakle od podstaw, jednocześnie zgłębiając tajniki tworzenia choreografii, scenografii, kostiumów i kampanii reklamowych.

Inwestycja została sfinansowana głównie dzięki dotacji z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a także wsparciu Urzędu Marszałkowskiego woj. małopolskiego. Oficjalne otwarcie Sceny Atelier nastąpi w drugiej połowie listopada.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Funkcjonariusze zlikwidowali uprawę konopi indyjskich w powiecie wejherowskim (dziennikbaltycki.pl)

Śląskie wypłaciło ponad 2,3 mld zł dla 980 tys. emerytów i rencistów w ramach czternastej emerytury (katowice.naszemiasto.pl)