w

Zakopane przystępuje do budowy podwójnego ronda. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku (zakopane.naszemiasto.pl)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dysponuje już zgodą na stworzenie ronda, które ma powstać na drodze krajowej nr 47 w Zakopanem. Celem jest usprawnienie ruchu, szczególnie na skrzyżowaniach z ul. Ustup i ul. Droga do Olczy.

Wojewoda małopolski udzielił GDDKiA zgody na budowę ronda w Zakopanem, gdzie droga krajowa krzyżuje się z dwiema ulicami. Jest to nacechowane sporym ruchem skrzyżowanie, co sprawia, że włączanie się na krajową z ul. Droga do Olczy jest bardzo nieprzyjemne.

Nowe rondo w Zakopanem ma spowolnić ruch na drodze krajowej, ale usprawnić też ruch na drogach podporządkowanych, tworząc efektywnie dwa ronda. Przygotowanie dokumentacji zajęło się Zakopane, a budowę przeprowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Decyzja ZRID została już podjęta, co oznacza, że GDDKiA przystąpi do przetargu na wykonawcę prac. Prace mają rozpocząć się wkrótce i zakończyć pod koniec 2024 roku. Natomiast wcześniej planowana jest jeszcze inne rondo na drodze krajowej w Zakopanem. Nowe ronda mają poprawić ruch wjazdowy i wyjazdowy z Zakopanego.

Modernizacja zakopianki i budowa drogi na odcinku Rdzawka – Nowy Targ

Co więcej, planowana jest także modernizacja zakopianki na dwóch odcinkach. W tym przypadku GDDKiA planuje dodatkowe pasy ruchu, rozbudowę skrzyżowań i kilka innych ulepszeń.

Najprawdopodobniej najszybciej zakończy się budowa nowej drogi od Rdzawki do Nowego Targu, nad którą pracę trwają już czwarty rok. Projekt ten obejmuje przebudowę dróg lokalnych, węzłów drogowych i mostów. Z kolei planowany termin zakończenia to początek września 2024 roku. Wartość tej inwestycji jest ogromna – w wysokości ponad 972 mln zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Mężczyzna w Kościerzynie w okrutny sposób zabił dwa małe koty. Zwierzęta zostały zadeptane (dziennikbaltycki.pl)

Utrudnienia na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej. Wymiana dylatacji i remont estakady (dziennikzachodni.pl)