w

Utrudnienia na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej. Wymiana dylatacji i remont estakady (dziennikzachodni.pl)

Na utrudnienia związane z remontami dróg można natrafić nie tylko na obszarze Częstochowy. Śląsk boryka się także z modernizacją fragmentu autostrady A4 o długości około 2,5 km. W Rudzie Śląskiej, zwłaszcza w rejonie Kochłowic, podróżni muszą obniżyć prędkość z powodu wymiany dylatacji oraz zwężenia pasów, co wpłynęło na ruch w kierunku Katowic. Ograniczenia prędkości do 80 km/h są obowiązujące, a utrudnienia utrzymają się jeszcze po wakacjach.

Na odcinku autostrady A4 w Kochłowicach kierowcy spotykają się z ograniczeniem prędkości, zwężeniem pasa ruchu oraz zmianami w organizacji ruchu. Chociaż codzienny korek nie jest normą, to jednak wyraźnie zauważalne jest spowolnienie, szczególnie w godzinach szczytu.

Jak poinformował Marek Prusak, rzecznik katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, trwający obecnie remont na autostradowej estakadzie w Rudzie Śląskiej w rejonie Kochłowic ma na celu wymianę dylatacji oraz naprawę urządzeń dylatacyjnych na obu jezdniach A4. Prace obejmują także ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej na mostach.

Obowiązują ograniczenia prędkości do 80 km/h i 60 km/h

Rozpoczęty w połowie lipca remont spowodował zamknięcie fragmentu około 2,5 km jezdni A4 w kierunku Wrocławia. Wprowadzone ograniczenia prędkości to 80 km/h na większości odcinka oraz 60 km/h w obszarze, gdzie konieczne jest przejście na drugą jezdnię. A dla pojazdów ciężarowych i autobusów obowiązuje zakaz wyprzedzania.

Prace remontowe powierzono firmie KPRM Jaworzno na zlecenie GDDKiA. Firma wykonawcza zobowiązała się do zakończenia prac do połowy przyszłego roku. Jednak z całą pewnością twierdzi, że całość zostanie ukończona znacznie wcześniej. Tempo prac jest wysokie, z uwagi na korzystne warunki pogodowe. I jeśli pogoda będzie dopisywać, jest duża szansa, że termin realizacji zostanie skrócony. Warto zaznaczyć, że wartość całego projektu przekracza 6,1 mln złotych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zakopane przystępuje do budowy podwójnego ronda. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku (zakopane.naszemiasto.pl)

Przy mieszkaniach w Krakowie pojawiają się dziwne symbole. Tak złodzieje znaczą lokale, które chcą obrabować (gazetakrakowska.pl)