w

Wysokie ceny parkingowe przy szlakach do Morskiego Oka. Opłaty mogą sięgnąć nawet 75 zł (zakopane.naszemiasto.pl)

W trakcie ferii zimowych Tatrzański Park Narodowy postanowił zwiększyć opłaty za parkingi przy szlakach do Morskiego Oka. Obecnie koszt postoju dla samochodów osobowych wzrósł do 45 zł w dni powszednie i 55 zł w weekendy, a w przypadku większego ruchu może sięgnąć nawet 75 zł.

Morskie Oko przyciąga tysiące turystów niezależnie od pory roku. Dostęp do szlaku wymaga podróży komunikacją publiczną lub własnym pojazdem. Dla kierowców istnieją dwa duże parkingi – na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie. Jednak pomimo tysiąca miejsc postojowych, często występuje ich brak, szczególnie podczas ładnej pogody.

Z tego względu od dwóch lat obowiązuje rezerwacja online miejsc parkingowych. A od roku obowiązują też zmienne ceny, zależne od sezonu i dni tygodnia. Dlatego podczas ferii i wakacji opłaty parkingowe są wyższe.

Aktualnie za dobę postoju samochodu osobowego w tygodniu zapłacimy 45 zł, a w weekendy 55 zł. Natomiast w przypadku dużej liczby chętnych istnieje też możliwość, że opłata zostanie podniesiona o dodatkowe 20 zł. Podwyższone stawki obowiązują do końca lutego.

Tatrzański Park Narodowy informuje, że można też parkować bez wcześniejszej rezerwacji, ale tylko jeśli są dostępne miejsca. Należy jednak zaznaczyć, że cena za parking w dniu przyjazdu wzrośnie o 10 lub 20 zł w porównaniu do rezerwacji online.

Podwyżki opłat za parkowanie nie dotyczą tylko obszaru Morskiego Oka, ale też innych miejsc, takich jak Zakopane, gdzie za całodniowy postój trzeba zapłacić nawet 50 zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

16 komentarzy

Wiesław Piotrzkowski usunięty ze stanowiska dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni (dziennikbaltycki.pl)

Śmiertelny wypadek w Wodzisławiu Śląskim. Trzy osoby nie żyją, dwie są w ciężkim stanie (dziennikzachodni.pl)