w

Wypadek trzech samochodów na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Hospitalizowano siedem osób (kurierlubelski.pl)

Wczoraj na al. Unii Lubelskiej w Lublinie doszło do wypadku drogowego, w którym rannych zostało siedem osób, w tym czworo dzieci. Pijany kierowca wjechał w dwa samochody osobowe, które stały na skrzyżowaniu, oczekując na zmianę świateł. Z powodu zdarzenia policja całkowicie zablokowała drogę.

Do niebezpiecznego wypadku doszło w poniedziałek (14 sierpnia) około godziny 10:00 na alei Unii Lubelskiej w Lublinie.

Jak poinformowała mł. asp. Małgorzata Skowrońska, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca podróżujący samochodem marki Ford w kierunku ul. Lubelskiego Lipca’80 wjechał w dwa pojazdy. Oba samochody oczekiwały na zmianę sygnalizacji świetlnej. Podejrzany najpierw wjechał w jeden samochód, jednak postanowił się nie zatrzymywać, z racji czego chwilę później wjechał w drugi pojazd.

Kierowca forda był w stanie nietrzeźwości

W wyniku zderzenia siedem osób zostało rannych – trzy osoby dorosłe (w tym podejrzany) oraz czworo dzieci. Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Ponadto, kierowca forda został również przebadany alkomatem, który wykazał obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany, a teraz za swoje czyny zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Małgorzata Skowrońska dodała też, że z powodu zdarzenia droga na tym odcinku została zablokowana. Najpierw zamknięto przejazd aleją Unii Lubelskiej w kierunku ul. Lubelskiego Lipca’80. A następnie zablokowano też pas ruchu w kierunku ulicy Zamojskiej z przeciwnego kierunku ruchu, od strony ulicy Lubelskiego Lipca’80. Kierowcy mogą skręcać tylko w ul. Zamojską.

Oględzinami miejsca wypadku i wyjaśnieniami okoliczności zdarzenia zajmują się policjanci pod nadzorem prokuratora.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego (dziennikbaltycki.pl)

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali kierowcę, który „zamrugał” światłami w nieoznakowany radiowóz (gazetalubuska.pl)