w

Wyniki kulinarnego konkursu „Bitwa Regionów” w Swarożynie. Pierwsze miejsce zajęła „Kościerska Chata” (dziennikbaltycki.pl)

W miejscowości Swarożyn (gm. Tczew, pow. tczewski) odbył się wojewódzki etap konkursu kulinarnej rywalizacji „Bitwa Regionów”. W wydarzeniu wzięło udział niejedno Koło Gospodyń Wiejskich, prezentując smakowite i tradycyjne dania regionalne. Na podium zwycięzcy uplasowało się Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne o nazwie „Kościerska Chata”, które zasłużenie zdobyło tak wysoką pozycję w krajowym finale.

Jak poinformowała Agata Żemetro, zastępca dyrektora oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Pruszczu Gdańskim, konkurs kulinarny „Bitwa Regionów” to jedna z najpopularniejszych imprez tego typu, która przeznaczona jest dla Kół Gospodyń Wiejskich. Pomysł na tę inicjatywę narodził się w 2014 roku, dzięki zaangażowaniu Agencji Rynku Rolnego. Celem wydarzenia jest propagowanie lokalnych oraz tradycyjnych przysmaków.

Organizatorami konkursu są Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, we współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Natomiast finał województwa pomorskiego, który miał miejsce w niedzielę (13 sierpnia), został poprzedzony etapami eliminacji odbywających się na poziomie powiatów.

Zwycięzcami konkursu okazali się członkowie Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego o nazwie „Kościerska Chata”, którzy przygotowali zupę rybną z ziemniakami. Za uzyskanie pierwszego miejsca otrzymali nagrodę w wysokości 5000 zł. Drugą pozycję zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich ze Sztumskiej Wsi, prezentując kasslera w sosie śmietanowym z kluskami z dyni oraz pruskimi buraczkami. Z kolei miejsce trzecie zgarnęło Kółko Rolnicze – Koło Gospodyń Wiejskich w Koźlinach, które przygotowało kaczkę z klinikami krajanymi.

Warto też zaznaczyć, że Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały również wiele innych pyszności i wiele z nich przyrządzono poza konkursem. Nie zabrakło nawet smacznych nalewek domowej roboty, którymi ochoczo raczyli się goście imprezy. Należy jeszcze dodać, że etapy konkursu były też urozmaicone atrakcyjnymi występami artystycznymi.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

GDDKiA ogłasza przetarg na budowę dwóch rond w Zakopanem. Prace ruszają jesienią (zakopane.naszemiasto.pl)

Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego (dziennikbaltycki.pl)