w

Wstrzymano przyjęcia na oddział dziecięcy w gdańskim szpitalu psychiatrycznym (www.salon24.pl)

W piątek Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Gdańsku zatrzymał przyjęcia na oddział dziecięco-młodzieżowy. Jak podają władze placówki, powodem jest krytyczne przekroczenie liczby pacjentów przyjmowanych jednocześnie.

Zarząd szpitala poinformował, że zatrzymanie przyjęć wynika z przekroczenia liczby pacjentów – aktualnie jest 76 osób na 46 łóżek. Rzeczniczka szpitala, Anna Czarnowska, zaznacza, że oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży jest stałe przepełniony, a cała sytuacja pogarsza się z każdym miesiącem.

Czarnowska dodała, że duża liczba pacjentów dziecięcych powoduje trudności w zapewnieniu im bezpieczeństwa oraz odpowiedniej opieki i terapii. Brak dostępnych miejsc do przekierowania małoletnich pacjentów zgłaszających się do izby przyjęć stanowi problem w całym kraju, ponieważ panuje kryzys w psychiatrii dziecięcej.

Warto zaznaczyć, że w ciągu trzech lat szpital zwiększył liczbę łóżek, a także wprowadził różne inicjatywy, takie jak Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej oraz Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Inwestycje miały na celu poprawę jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług.

A dzięki wsparciu Samorządu Województwa Pomorskiego zrealizowano projekt unijny mający na celu wsparcie działalności placówki oraz stworzenie platformy internetowej z LifeChatem dla wsparcia dzieci i rodziców.

Władze szpitala starają się o szybkie rozwiązanie tego problemu, ale jeszcze nie podały daty wznowienia przyjęć na oddział dziecięco-młodzieżowy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

15 komentarzy

 1. No i teraz będą dopiero dramaty dzieci i młodzieży bo jak trzeba pomocy się nie uzyska NFZ do likwidacji natychmiast pobierają kolosalne składki ,a i tak finalnie obywatel idzie prywatnie bo na NFZ termin za dwa lata ,prywatnie za 2h dramat złodzieje .

 2. Bo Polska i nasz rząd nie dba i nie obchodzi ich stan psychiczny takich ludzi od kilkunastu lat nic nie robią w kierunku rozbudowy szpitali psychiatrycznych i zapewnienia ludziom w kryzysie psychicznym odpowiedniej opieki to jest straszne że dużo ludzi potrzebuje pomocy a jej nie uzyskują

 3. Trochę po za tematem. …Przez samo patrzenie na ten obskurny budynek można nabawić się choroby psychicznej. Kto za to odpowiada !? Dziecko tu trafiające powinno czuć bezpieczeństwo,mieć wiare w wyzdrowienie. Ten budynek napawa grozą, izolacją, odtrąceniem.

 4. 1️⃣0️⃣0️⃣ tysięcy tu, 8️⃣0️⃣ tysięcy tam, Miasto Gdańsk da kasę Wam (swoim) 💰
  👉 Zapraszam na dłuższy post o tym jak z budżetu Miasta wyciekają pieniądze na “promocję” czy “konferencje” organizowane przez ludzi z POmorskiej wierchuszki.
  1️⃣ W dniach 28-29.09.2023 w Amber Expo w Gdańsku odbyło się wydarzenie: Pomorskie Eko Forum „Wspólnie dla klimatu” razem z Pomorskim Forum Solidarności Klimatycznej i Gdańskim Forum Zmian Klimatu
  2️⃣ Miasto Gdańsk wraz z Samorządem Województwa Pomorskiego i Związkiem Miast i Gmin Morskich zostało organizatorem wydarzenia, a różne miejskie spółki i jednostki dorzuciły się do wydarzenia.
  3️⃣ No i co z tego? Ktoś mógłby rzec, konferencja jak każda inna. Otóż nie tym razem. Miasto Gdańsk wydało 99 999.98 zł na “Promocję Miasta” mimo, że równolegle w Amber Expo odbywało się organizowane przez Miasto “Gdańskie Forum Zmian Klimatu”
  4️⃣ Jak ta promocja za 100 tysięcy wygląda? Na DWA dni przed wydarzeniem podpisano umowę między Miastem Gdańsk, a Związkiem Miast i Gmin Morskich. Podobno odbyły się “negocjacje”, niestety dokumentów na to brak, więc można założyć, że “załatwiono” to w jeden dzień 26.09.
  5️⃣ Dlaczego “załatwiono”? Spójrzmy na reprezentantów stron umowy:
  GMG – Marek Bonisławski, dyrektor Biura Prezydent, członek zarządu stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska
  ZMIGM – Michał Przepiera (cdn) i Marcin Makowski – członek i kandydat stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska
  6️⃣ Czy nie doszło do “konfliktu interesów”? Nie wiem, choć się domyślam.
  Faktem jest, że w ramach promocji, Miasto zapłaciło, za możliwość prelekcji przez Prezydent Dulkiewicz oraz jej ludzi podczas paneli dyskusyjnych. Nie wspominam już o logotypie Miasta bo to żart…
  7️⃣ Czy te 100 tysięcy to jedyny wkład Miasta? Nie! Okazuje się, że Wydział Środowiska dał również 82 533 zł na część wydarzenia czyli Gdańskie Forum Zmian Klimatu, które organizuje Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego!
  8️⃣ Tak oto finansuje się setkami tysięcy złotych wydarzenia, które skierowane są głównie dla urzędników i prezesów miejskich spółek by pokazać, że jesteśmy EKO.
  ❓️A może by tak zadbać realnie o zieleń, retencję, nowe nasadzenia, bez przepalania kasy na eventy dla dworu? Co o tym sądzicie?

  Dw: Radio Gdańsk S.A. TVP3 Gdańsk Puls Gdańska Janusz Ch. Janusz Ch. WP Trójmiasto Gdańsk Strefa Prestiżu Zawsze Pomorze Trojmiasto.pl Ewelina Oleksy Dziennik Bałtycki Gdańsk naszemiasto.pl @
  Media: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3423669064560129&set=p.3423669064560129&type=3

Libacja alkoholowa we Włodawie. Wyrzucili 29-latka przez balkon na trzecim piętrze (wiadomosci.onet.pl)

Świąteczna ciężarówka Coca-Coli nie zawita do Trójmiasta w tym roku (rozrywka.trojmiasto.pl)