w

Wsparcie finansowe dla samorządów. Gdynia otrzymuje 54 mln złotych (dziennikbaltycki.pl)

Samorządy w Polsce otrzymają dodatkowe wsparcie w wysokości 14 miliardów złotych, z czego 54 miliony trafią do Gdyni. Miasto będzie miało swobodę w wyborze celów, na jakie zostaną przeznaczone te środki.

Przyznane środki mogą być przeznaczone na bieżące potrzeby lub inwestycje, takie jak poprawa infrastruktury drogowej, rozwijanie żłobków, szkół, placówek kulturalnych i innych projektów. Działacze Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że to zwiększone wsparcie dla samorządów jest efektem uszczelnienia systemu podatkowego.

Marek Dudziński, radny PiS z Gdyni, zauważa, że rząd dostarcza kolejną pulę środków dla samorządów, a 54 miliony złotych to realna suma dla miasta. Istnieje możliwość wykorzystania tych pieniędzy na różnorodne cele, w tym na podniesienie wynagrodzeń pracowników sektora publicznego.

Sprzyjające warunki dla samorządów i rekordowe nadwyżki budżetowe

Dudziński wzywa do skierowania części środków na podwyżki dla pracowników komunikacji miejskiej i pomocy społecznej oraz na przywrócenie niektórych kursów ZKM. Zauważa, że rząd stworzył sprzyjający klimat dla samorządów, co przełożyło się na rekordowe nadwyżki budżetowe.

Marcin Bełbot, radny Gdyni, podkreśla, że to już druga znacząca subwencja dla miasta. Przypomina, że wiele istotnych inwestycji w Gdyni zostało wsparte przez rząd, co obala narrację o wyzyskiwaniu samorządu. Bełbot wskazuje na realizację różnorodnych projektów przy współudziale rządowych funduszy oraz zachęca miasto do aktywnego wykorzystania dostępnych środków na kolejne inicjatywy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Konflikt MZK z zakładem betoniarskim w Zielonej Górze. Autobusy zaparkowały na terenie budowy (zielonagora.naszemiasto.pl)

Posłanka PO Agnieszka Pomaska zawiadamia prokuraturę o działaniach prezesa WFOŚiGW Szymona Gajdy (dziennikbaltycki.pl)