w

Posłanka PO Agnieszka Pomaska zawiadamia prokuraturę o działaniach prezesa WFOŚiGW Szymona Gajdy (dziennikbaltycki.pl)

Posłanka z Platformy Obywatelskiej zawiadomiła prokuraturę o możliwym przestępstwie, które związane jest z prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

W dniu 10 sierpnia posłanka PO poinformowała na konferencji prasowej o złożeniu zawiadomienia do prokuratury. Oskarżenie dotyczy przewinień prezesa WFOŚiGW, Szymona Gajdy, który rzekomo przekroczył swoje kompetencje poprzez sponsorowane posty na oficjalnym profilu instytucji. Agnieszka Pomaska argumentuje, że te wpisy w istocie promują samego prezesa, nie zaś działalność funduszu.

W trakcie konferencji posłanka przytacza przykłady sponsorowanych postów, które miałyby służyć promocji prezesa, np. “Podziękowania dla naszego prezesa…”. Podkreśla, że takie działania są niezgodne z prawem i zakłada, że podobne przypadki mogą występować również w innych częściach Polski.

Rzeczniczka WFOŚiGW odpiera zarzuty

Rzeczniczka WFOŚiGW, Urszula Pakulska, odpierając zarzuty, twierdzi, że oskarżenia posłanki są pozbawione sensu. Wskazuje, że Szymon Gajda jest twarzą funduszu i promuje jego działania, zgodnie z wcześniej przyjętą strategią. Podkreśla, że fundusz nie wykorzystuje środków państwowych do promocji mediów społecznościowych prezesa.

Rzeczniczka dodaje, że posty sponsorowane na prywatnym profilu Szymona Gajdy są finansowane z jego prywatnych środków, nie zaś z funduszu. Ostatecznie neguje oskarżenia o nieprawidłowe wykorzystanie środków publicznych w celach promocyjnych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Wsparcie finansowe dla samorządów. Gdynia otrzymuje 54 mln złotych (dziennikbaltycki.pl)

Rada Miasta Rabka-Zdrój oskarża burmistrza o przekroczenie uprawnień (zakopane.naszemiasto.pl)