w

Wrocławskie ulice będą patrolowane przez wojsko amerykańskie (wroclaw.se.pl)

Na wrocławskich ulicach wkrótce pojawią się amerykańscy żołnierze, którzy są członkami Batalionu Żandarmerii Wojskowej Stanów Zjednoczonych. Warto zaznaczyć, że żołnierze z USA będą mieć wsparcie polskiej policji. Nasuwa się pytanie, jakie zadanie będzie wykonywać amerykańskie wojsko na polskiej ziemi?

Należy zacząć od tego, że nadinsp. Dariusz Wesołowski, komendant dolnośląskiej policji, spotkał się niedawno z ppłk Doris Reedem, dowódcą 773. Batalionu Żandarmerii Wojskowej Stanów Zjednoczonych. Wszystko wskazuje na to, że spotkanie nie było zwykłą formalnością, tylko wrotami do bardziej zaawansowanej współpracy polsko-amerykańskiej, która będzie opierać się na czymś więcej niż tylko na tradycyjnej „wymianie doświadczeń”.

Obie strony zdecydowały, że warto nawiązać współpracę między funkcjonariuszami z Polski i USA, zwłaszcza z uwagi na liczne odwiedziny turystów, biznesmenów i naukowców we wrocławskim regionie. Wspólna praca ma obejmować działania na rzecz bezpieczeństwa, co jest bardzo istotną kwestią, biorąc pod uwagę roczny napływ gości z zagranicy.

Jak zaznacza asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy KWP we Wrocławiu, w związku z dużą liczbą zagranicznych gości odwiedzających Wrocław, podczas spotkania wyrażono chęć podjęcia wspólnych działań na rzecz ich bezpieczeństwa. I właśnie dlatego wrocławskie ulice będą patrolowane wspólnie przez funkcjonariuszy polskiej policji i amerykańskiej Military Police.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Protesty polskich przewoźników z powodu niekończących się kolejek tirów na granicy polsko-ukraińskiej (www.rmf24.pl)

Mieszkańcy Przeźmierowa protestują przeciwko budowie wieży Play w pobliżu ich domów (gloswielkopolski.pl)