w

Wieża Trynitarska w nowej odsłonie: liczne rozrywki i wydarzenia kulturalne (kurierlubelski.pl)

„Wieża Kultury” w Lublinie to przekształcona Wieża Trynitarska, która będzie gospodarzem serii wydarzeń kulturalnych organizowanych podczas tegorocznych wakacji.

W sezonie letnim „Wieża z kogucikiem” zapewnia bogatą ofertę warsztatów i koncertów. Jest to druga edycja wydarzeń muzyczno-kulturalnych Archidiecezji Lubelskiej, które odbywają się w tym historycznym miejscu. Budynek Wieży Kultury jest nie tylko pełen niezwykłych historii, ale także cennym dziedzictwem narodowym i popularnym punktem na mapie zabytków Lublina, przyciągającym licznych turystów.

Rozmaite atrakcje dla mieszkańców i turystów

„Wieża Kultury” będzie gościć różnorodne wydarzenia kulturalne, takie jak wystawy, warsztaty i koncerty muzyczne. Już 15 lipca o godzinie 16:00 KGW Radawczanki przeprowadzi warsztat tworzenia pająków. Natomiast 03 sierpnia Mali Art zorganizuje szkolenie z malowania kurtek, a 13 sierpnia innowacyjna formacja muzyczna – D. Horns – wystąpi na koncercie. Z kolei 23 sierpnia Marcin Moszyński poprowadzi warsztaty z fotografii otworkowej.

Wrzesień również obiecuje ciekawe wydarzenia, takie jak 9. podróż kulinarna z Sylwią Stachyrą oraz koncert Piotra Selima, na którym będzie można się bawić 07 października.

Wszystkie wydarzenia wymagają wcześniejszej rejestracji, a udział w nich jest bezpłatny.

Ponadto, do 03 września o godzinie 15:00 w każdą niedzielę warto też zahaczyć o Wieżę Trynitarską. Obiekt będzie miejscem wspaniałych koncertów trębaczy z tarasu. Tegoroczny program skupia w sobie wielu solistów i młode zespoły. A jedną z najpopularniejszych atrakcji będzie zespół Bum Bum OrkEstar, który wystąpi 03 września.

Taras widokowy i malowniczy widok na miasto

Wieża składa się z 207 schodów, które prowadzą na jej punkt widokowy, z którego rozlega się przepiękna panorama Lublina. Ten taras widokowy jest najwyższym punktem tego zabytku i skutecznie potrafi zaprzeć dech w piersiach wszystkich estetów krajobrazowego piękna. Wieżę zbudowano w 1693 roku i nadano jej nazwę po zakonie trynitarzy, którzy w latach 1781–1814 zamieszkiwali budynek pojezuicki.

Obecnie w Wieży Kultury można też znaleźć Muzeum Archidiecezjalne, gdzie czeka na odwiedzających szeroki wachlarz eksponatów w postaci przedmiotów użytku religijnego, ikon, rzeźb, obrazów, tkanin, lichtarzy, sarkofagów oraz instrumentów muzycznych.

Warto dodać, że wieża pełni również rolę dzwonnicy archikatedry lubelskiej i wyposażona jest w cztery dzwony. Największy z dzwonów, który ochrzczono imieniem Maria, można usłyszeć na terenie miasta podczas wyjątkowych uroczystości.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Brutalne pobicie Wietnamczyka: Trzech napastników zatrzymanych przez gdyńską policję (dziennikbaltycki.pl)

Wielkie otwarcie rozbudowanego minizoo: Nowe zwierzęta, atrakcje i obiekty (zielonagora.naszemiasto.pl)