w

Brutalne pobicie Wietnamczyka: Trzech napastników zatrzymanych przez gdyńską policję (dziennikbaltycki.pl)

Na korytarzu w jednym z gdyńskich bloków dotkliwie pobito 28-letniego Wietnamczyka. Sprawcami są trzej jego rodacy, którzy dopuścili się tego czynu po tym, jak zwrócił im uwagę, aby zachowywali się ciszej. Napastnicy wpadli w szał i zaatakowali go nożem oraz butelką. Policja zatrzymała trzech obywateli Wietnamu, którym teraz grozi długoterminowa odsiadka.

Do awantury doszło w ubiegłym tygodniu, ale policja dopiero po ośmiu dniach zatrzymała pierwszych podejrzanych. Dwóch 28-latków trafiło do aresztu. Trzeciego sprawcę, 30-letniego mężczyznę, ujęto dzień później. Cała trójka podejrzewana jest o brutalne pobicie 28-letniego rodaka, który, zgodnie z ustaleniami policji, upomniał agresywnych mężczyzn około godziny 22:00, prosząc ich o zachowanie ciszy nocnej na korytarzu.

Uderzony butelką, dźgnięty nożem i pobity

Jednakże jego apel nie przyniósł oczekiwanych rezultatów i sytuacja jeszcze się zaogniła. Jeden z Wietnamczyków uderzył 28-latka szklaną butelką w głowę. A gdy ranny uciekł do swojego pokoju, napastnicy ruszyli za nim i go pobili, a następnie jeden z nich dźgnął go nożem.

Obrażenia poszkodowanego okazały się na tyle poważne, że konieczna była hospitalizacja. Po opatrzeniu ran mężczyzna wrócił do domu. Policja dowiedziała się o całym zdarzeniu dopiero sześć dni później i w ciągu 48 godzin zatrzymała wszystkich trzech podejrzanych.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty, za które grozi im kara do 8 lat więzienia. Prokuratura orzekła wobec nich dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pobitego do czasu rozpoczęcia procesu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Płonący dom w Jelitkowie: Szybka akcja straży pożarnej, brak ofiar (dziennikbaltycki.pl)

Wieża Trynitarska w nowej odsłonie: liczne rozrywki i wydarzenia kulturalne (kurierlubelski.pl)