w

Wiceprezydent Poznania, Jędrzej Solarski, zdradza datę ukończenia prac na Starym Rynku (gloswielkopolski.pl)

Planowany termin zakończenia prac remontowych na Starym Rynku w Poznaniu to 21 listopada br. Miasto planuje ukończyć cały projekt najpóźniej przed świętami Bożego Narodzenia. Informacja została potwierdzona przez wiceprezydenta miasta, Jędrzeja Solarskiego.

Bliski finał remontu Starego Rynku w Poznaniu przyspiesza. Pomimo pierwotnych prognoz, które zakładały ukończenie prac do wakacji 2023 roku, obecna sytuacja zmienia się dynamicznie. W ostatnich miesiącach Jędrzej Solarski, wiceprezydent miasta, ogłosił, że przewiduje się wycofanie ciężkiego sprzętu z placu ratuszowego w drugiej połowie listopada.

Solarski podkreśla, że celem jest dokończenie prac do połowy listopada, a następnie przeprowadzenie niezbędnych odbiorów, zarówno formalnych, jak i technicznych. Harmonogram jest wyznaczony na 21 listopada, a wiceprezydent zapewnia, że podejmowane są wszelkie wysiłki, aby dotrzymać tego terminu. Solarski zaznacza, że trwający remont jest wymagający zarówno dla restauratorów, mieszkańców, jak i turystów.

Remont Starego Rynku jest kluczowym elementem „Projektu Centrum”, współfinansowanego przez Unię Europejską. Prace budowlane rozpoczęły się pod koniec 2021 roku, jednak ich tempo było opóźnione z powodu archeologicznych odkryć, które wymagały dokładniejszych badań.

Niektóre remonty w centrum miasta mogą się wydłużyć

Zbliżający się koniec prac na Starym Rynku nie oznacza zakończenia całkowitej przebudowy centrum. Remonty przy Okrąglaku i ul. 27 Grudnia mogą potrwać dłużej ze względu na trudności związane z historycznymi częściami budynków, jak również wymaganie dodatkowych pozwoleń na wycinkę roślinności.

Przy sprzyjających warunkach w drugiej połowie roku prace nie będą musiały zostać przerywane, co stworzy możliwość swobodnych spacerów mieszkańcom i turystom po Starym Rynku przed Bożym Narodzeniem. Taka sytuacja otwiera perspektywę na udany jarmark świąteczny bez niepotrzebnych barier i płotów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Wczoraj wyruszyła 41. Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę. W pielgrzymce udział bierze ponad 260 osób (gazetalubuska.pl)

Na wrocławskim osiedlu ktoś włożył petardę do pyszczka kota. Zwierzak jest w ciężkim stanie, a właściciele szukają sprawcy (gazetawroclawska.pl)