w

Wczoraj wyruszyła 41. Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę. W pielgrzymce udział bierze ponad 260 osób (gazetalubuska.pl)

W środę, 2 sierpnia, ruszyła 41. Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę, która rozpoczęła się po mszy w konkatedrze. Na udział w wędrówce zdecydowało się wielu mieszkańców miasta. Pielgrzymi podkreślają znaczenie przygotowania duchowego, a także komfort posiadania pary wygodnych butów.

Tegoroczna pielgrzymka nosi hasło “Trwajmy w kościele”. Podczas mszy inauguracyjnej ks. biskup Adrian Put wspominał o zmieniającej się twarzy Abrahama. Pielgrzymi starają się uświadomić, że reprezentują Kościół w oczach ludzi, podobnie jak Abraham zmieniał swoje oblicze. Spotkania z innymi osobami w czasie pielgrzymki mają nieść korzyści zarówno pielgrzymów, jak i ludzi, których spotkają. Jak wyjaśnia ks. Adrian Put, biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, pielgrzymka to duchowa podróż do świętych miejsc lub napotykania na swojej drodze różnych ludzi.

A jak postrzegają pielgrzymkę sami pielgrzymi?

Przygotowanie duchowe jest kluczowe dla pielgrzymów. Dariusz Stemplewski pielgrzymuje już jedenasty raz i wybrał się na tę wędrówkę razem ze swoją rodziną. Pan Dariusz podkreśla wagę intencji pielgrzymki. I dodaje, że wygodne i rozchodzone buty stanowią istotny element sukcesu tej wyprawy.

Barbara Motykiewicz z grupy medycznej opowiada o wyzwaniach, z jakimi muszą się mierzyć pielgrzymi, takie jak pęcherze czy stan drogi asfaltowej. Z tego względu dla potrzebujących dostępne są opieka medyczna oraz możliwość skorzystania z autokaru.

Barbara Kopacz wraz z synkiem Karolem również uczestniczy w pielgrzymce. Wyjaśnia, że dla dzieci jest to okazja do przyzwyczajenia się do codziennej eucharystii oraz świetnej zabawy z rówieśnikami. Pielgrzymka z dziećmi jest bardzo mile widziana. Ponadto, dla komfortu można skorzystać na trasie z przyczep rowerowych.

41. Pielgrzymka na Jasną Górę z Zielonej Góry liczy 268 uczestników, wspomaganych przez osoby zapewniające smaczną kuchnię i wytyczenie odpowiedniej trasy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

21 komentarzy

Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego w Lublinie. Złożono kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza (kurierlubelski.pl)

Wiceprezydent Poznania, Jędrzej Solarski, zdradza datę ukończenia prac na Starym Rynku (gloswielkopolski.pl)