w

Walka o klienta wśród zakopiańskich przewoźników. Notoryczne podbieranie pasażerów na przystankach (zakopane.naszemiasto.pl)

Konkurencja między przewoźnikami w Zakopanem skutkuje walką o klientów, prowadzącą do podbierania pasażerów na przystankach. Taksówki i busy pasażerskie konkurują z liniami regularnymi, co przyciąga wzmożone kontrole straży miejskiej na problematycznych przystankach.

Podszywanie się pod linie regularne stanowi poważny problem dla przewoźników, zwłaszcza w sezonie, gdy busiarze i taksówkarze zabierają pasażerów z przystanków, zanim dotrze tam autobus. Często pyta się czekających, gdzie chcą jechać, oferując im podwózkę. Takie zachowanie ma miejsce zarówno na przystankach w centrum miasta, jak i w Kuźnicach, gdzie niektórzy wykorzystują przystanek przeznaczony dla wysiadających do zbierania turystów.

W szczycie sezonu busy kierujące się do Morskiego Oka zatrzymują się na wielu przystankach w Zakopanem, by zdobyć jak najwięcej pasażerów, przed wyruszeniem na szlak. Jest to najbardziej dotkliwe dla przewoźników, którzy przestrzegają ustalonego rozkładu jazdy i muszą ponosić dodatkowe opłaty za korzystanie z przystanków.

Straż Miejska w Zakopanem opisuje działania jako nielegalne i nieuczciwe

Marek Trzaskoś, komendant Straży Miejskiej w Zakopanem, potwierdza, że takie działania są nielegalne i nieuczciwe. Taksówki nie mają prawa korzystać z przystanków ani nagabywać turystów. Straż miejska zapowiada zaostrzenie kontroli na przystankach, zwłaszcza na tych najbardziej dotkniętych procederem.

Złapani kierowcy „podbierający” klientów mogą spodziewać się sporządzenia protokołu, który zostanie przekazany do odpowiedniego wydziału urzędu miasta zajmującego się licencjami taksówkarskimi. W przypadku powtarzających się naruszeń grozi zawieszenie lub odebranie licencji.

Samych kierowców taksówek niepokoi fakt, że brakuje odpowiedniej ilości postojów dla taksówek w mieście. Mimo niemoralnych działań dążą oni do zarobku, gdyż na 800 taksówek działających w sezonie, dostępnych jest tylko 60 miejsc postojowych, co zmusza niektórych do szukania klientów „gdzie się da”.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

Silne burze na Śląsku powodem ewakuacji obozu harcerskiego i licznych interwencji straży pożarnej (dziennikzachodni.pl)

Nad Pomorzem przetoczył się wał szkwałowy. Mieszkańcy Żuław opisywali zjawisko jako pęknięcie na niebie i falę tsunami (dziennikbaltycki.pl)