w

Silne burze na Śląsku powodem ewakuacji obozu harcerskiego i licznych interwencji straży pożarnej (dziennikzachodni.pl)

W związku z burzami, jakie zawisły nad Śląskiem, w godzinach 14.00 – 20.00 strażacy zostali wezwani do 253 interwencji. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne szczególnie trudną sytuacją okazała się ewakuacja obozu harcerskiego w Konopiskach, którą przeprowadzono o godzinie 18.00.

Burze przeszły przez Śląsk, skutkując 253 interwencjami strażaków od godz. 14:00 do 20:00. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach częstochowskim, tarnogórskim, tyskim i gliwickim. Interwencje obejmowały usuwanie powalonych drzew, naprawę zerwanych dachów i usuwanie skutków zalania.

Natomiast komendant obozu harcerskiego w Konopiskach podjął decyzję o ewakuacji uczestników, ponieważ narastające warunki atmosferyczne stwarzały coraz większe zagrożenie. Informacja o potrzebie ewakuacji została przekazana o godzinie 17.40 do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Na obozie przebywało 160 harcerzy, którzy zostali przeniesieni do kościoła oraz na stołówkę. Straż pożarna nie brała bezpośredniego udziału w akcji.

„Pływająca” Częstochowa i liczne interwencje w różnych powiatach

Z kolei w miejscowości Wierzbie w powiecie lublinieckim strażacy zostali wezwani do interwencji związanej z zerwanym dachem na ul. Cieszowskiej. Ponadto, z powodu burzy, która przeszła przez Częstochowę tuż przed godziną 18.00, mieszkańcy pisali w internecie, że miasto zaczyna pływać.

Według informacji przekazanych przez brygadiera Anetę Gołębiowską z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, w dniu 24 lipca od godziny 14:00 do 20:00 odnotowano 253 zdarzenia związane z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi na terenie województwa śląskiego. Najwięcej incydentów miało miejsce w powiatach: częstochowskim – 57, tarnogórskim – 30, tyskim – 26 i gliwickim – 25.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Budowa metra w Krakowie to gorący temat przed nadchodzącymi wyborami (gazetakrakowska.pl)

Walka o klienta wśród zakopiańskich przewoźników. Notoryczne podbieranie pasażerów na przystankach (zakopane.naszemiasto.pl)