w

W Śródmieściu trwa LTE Beach Tennis Cup. Na gdyńskiej plaży rywalizuje 130 zawodników z 15 krajów (dziennikbaltycki.pl)

W Gdyni odbywa się LTE Beach Tennis CUP, który przyciągnął zawodników z 15 różnych krajów, m.in. takich jak Curaçao, Aruba i Brazylia. Warto zaznaczyć, że jest to najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce. W plażowym tenisie spotykają się zespoły z różnych części świata, rywalizując na boiskach przy plaży Śródmieście.

LTE Beach Tennis CUP to jedno z największych wydarzeń tego rodzaju w Europie, a przy okazji najważniejsze w Polsce. Gdynia gości reprezentantów z 15 krajów, a w puli nagród czeka 10 tysięcy dolarów. Na terenie gdyńskiej plaży dostępnych jest dziesięć boisk o rozmiarach porównywalnych do tych używanych w siatkówce plażowej. Osiem z tych boisk służy jako areny meczowe, a pozostałe dwa to miejsca na rozgrzewkę.

Kierownik turnieju, Tomasz Pazik, wyjaśnia, że plażowy tenis różni się od tradycyjnej odmiany gry. Zawodnicy grają na mniejszym boisku, często na piaskowej nawierzchni. Regulamin punktacji pozostaje taki sam jak w klasycznym deblu. Mecze rozgrywane są w formie dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu stosowany jest super tie-break, bez przewagi. W grze deblowej na plaży występują dwuosobowe zespoły. Serwis wykonywany jest zza linii końcowej i nie ma kar za błędy serwisowe. Plażowy tenis opiera się na wolejach i smeczach. Zawodnicy korzystają z piłek zbliżonych do kategorii tenis 10 dla dzieci, charakteryzujących się mniejszą kompresją. To zapewnia bezpieczeństwo podczas ewentualnego kontaktu z przeciwnikiem.

Mecze są rozgrywane na boisku o wymiarach 16 na 8 metrów, z siatką zawieszoną na różnych wysokościach w zależności od kategorii (1,7 metra dla gry deblowej kobiet i mixt oraz 1,8 metra dla gry deblowej mężczyzn). W tej odmianie tenisa piłka nie może dotknąć ziemi, co wymaga szybkich reakcji i dynamicznych ruchów. Zasada ta sprawia, że gra jest intensywna i emocjonująca. I podobnie jak w siatkówce, gracze często nurkują w piasku, aby sięgnąć po trudne piłki. Ostatecznym celem jest odbicie piłki tak, aby trafiła na pole przeciwnika jednym uderzeniem, co nawiązuje do zasad tenisa ziemnego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Ukrainki zakwaterowane w DS Helios muszą płacić 60 zł za dobę. Decyzja jest zgodna z ustawą o pomocy obywatelom Ukrainy (kurierlubelski.pl)

Karsiński Rajd Weteranów Szos w Wielu. Impreza zgromadziła ponad 200 zabytkowych pojazdów! (dziennikbaltycki.pl)