w

W piątek odbyło się Święto Kociewia: Unikalne rękodzieła i pyszna kuchnia regionalna (dziennikbaltycki.pl)

Jak wiadomo, Jarmark Dominikański w Gdańsku cieszy się teraz dużym powodzeniem. Z kolei niedawno odbyło się również Święto Kociewia, jednoczące subregiony tego obszaru. Rozpoczęcie obchodów stanowił kolorowy stragan Kociewski oraz Korowód Kociewski, przyciągając licznych mieszkańców Gdańska do wspólnej zabawy.

Ołowianka rozbłysnęła od wyjątkowych wydarzeń i atrakcji, skupiając na swoim terenie wielu podekscytowanych uczestników. Warto zaznaczyć, że stragan Kociewski otwarto dnia 4 sierpnia o godzinie 14:00, gdzie oferowano przepyszne smaki kuchni lokalnej i wyjątkowe rękodzieła Kociewia. Mieszkańcy i goście mogli cieszyć się regionalnymi potrawami oraz nabywać charakterystyczne wyroby z regionu.

Niecodzienne widowisko podczas Święta Kociewia

Nieco później, o godzinie 15:30, uczestnicy Święta Kociewia ruszyli w stronę Złotej Bramy, gdzie na uczestników czekało wspaniale widowisko. Pełen energii, barwny przemarsz przez miasto prowadził w kierunku Ołowianki, gdzie stworzono specjalną strefę Unikatów z Kociewia. Miejsce było stale oblegane przez amatorów lokalnego towaru.

Historia Unikatów z Kociewia sięga 2005 roku, kiedy to uznanie zyskały występy lokalnych artystów. Natomiast w 2017 roku pojawił się Korowód Kociewski, przemieszczając się z Bramy Zielonej na Targ Węglowy. Kolejnym etapem była wystawa Kociewie ART, która powstała w 2018 roku. Unikalna ekspozycja przedstawiała twórczość regionalnych talentów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Budowa najlepszej na świecie obrony przeciwlotniczej? Polska przeznacza 137 mld zł na zbrojenia (kurierlubelski.pl)

Marynarka Wojenna RP: Do przetargu na nowe okręty podwodne zgłosiło się 11 podmiotów (dziennikbaltycki.pl)