w

Budowa najlepszej na świecie obrony przeciwlotniczej? Polska przeznacza 137 mld zł na zbrojenia (kurierlubelski.pl)

Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, ogłosił, że wydatki na zbrojenia wynoszą teraz 137 mld zł. Uważa, że jest to o 100 mld większa kwota niż środki, jakie przeznaczały na obronę osoby rządzące w poprzednich kilku latach. Natomiast obrona przeciwlotnicza i artyleria rakietowa budowane są regularnie, zapewniając Polsce nowoczesną obronę.

Konferencja dotyczyła polityki obronnej Polski i odbyła się pod koszarami 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W konferencji udział wzięli m.in. Przemysław Czarnek i Michał Moskal.

Czarnek podkreślił, że inwestycje w zbrojenia przewyższają o 100 mld zł wydatki, które przeznaczali poprzednicy. Polska rozbudowuje obronę przeciwlotniczą oraz artylerię rakietową, stanowiącą barierę dla wschodniej granicy i NATO.

Michał Moskal o symbolu Lublina i jednostkach na Lubelszczyźnie

Michał Moskal, szef gabinetu Jarosława Kaczyńskiego, mówił, jakie znaczenie dla bezpieczeństwa ma symbol Lublina. Prawda jest taka, że planuje się powrót jednostek na Lubelszczyźnie. Jedną z nich miałyby być bazy portu lotniczego zarówno w Świdniku, jak i w innych regionach. Dodał, że Polska broni każdego centymetra swojego obszaru.

Czarnek wspomniał o incydencie z udziałem białoruskich śmigłowców naruszających przestrzeń powietrzną Polski. Powiedział też, że spodziewa się kolejnych prowokacji ze strony Białorusi i Rosji. Ponadto, krytykował poprzedni rząd PO-PSL, za dezarmowanie armii i likwidację jednostek wojskowych oraz posterunków policji. Natomiast obecny rząd odtwarza te struktury.

Przemysław Czarnek wspomniał też o kryzysie migracyjnym na polsko-białoruskiej granicy w 2021 r., gdzie opozycja krytykowała zapory i destabilizowała sytuację. Minister edukacji i nauki podkreślił konieczność obrony przed wojną hybrydową.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Fundacja Ogrody Kultury i zajęcia letnie w Zatoniu: Sporty walki, projekcje filmów i piknik rodzinny (gazetalubuska.pl)

W piątek odbyło się Święto Kociewia: Unikalne rękodzieła i pyszna kuchnia regionalna (dziennikbaltycki.pl)