w

W Krakowie ogłoszono przetarg na wymianę telebimów na stadionie Wisły (gazetakrakowska.pl)

Stadion Wisły czeka kolejny zabieg modernizacyjny, pomimo że nie tak dawno przeszedł już renowację związaną z igrzyskami europejskimi. Tym razem Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosił przetarg na wymianę telebimów na stadionie.

Jak poinformował Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, nowe ekrany LED muszą spełniać określone wymagania. Ponadto, każdy telebim będzie objęty gwarancją od 36 do 60 miesięcy.

Warto zaznaczyć, że budowa Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana kosztowała około 640 mln zł. Przed igrzyskami europejskimi inwestowano dodatkowe środki w modernizację stadionu, ale niektóre prace zostały odroczone z powodu ofert przekraczających koszty.

Aktualnie stadion koncentruje się tylko na wymianie telebimów. Jednak w przyszłości planowane jest także zagospodarowanie otoczenia stadionu, w tym budowa parkingu, muzeum Wisły Kraków, terenów zielonych i boiska wielofunkcyjnego.

Jakby tego było mało, na dachach obiektów przewiduje się umieszczenie farm fotowoltaicznych, aby zapewnić samowystarczalność energetyczną dla stadionu. Istnieją również plany połączenia stadionu z Parkiem Jordana. Mogłoby to być bardzo dobre rozwiązanie, które stworzyłoby nowe drogi ewakuacji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Pseudokibice napadli na kibica Ruchu Chorzów z rodziną. Zatrzymano trzech podejrzanych (dziennikzachodni.pl)

Piotr Müller: Przepisy dotyczące udzielania pomocy obywatelom Ukrainy wygasną w przyszłym roku (i.pl)