w

Pseudokibice napadli na kibica Ruchu Chorzów z rodziną. Zatrzymano trzech podejrzanych (dziennikzachodni.pl)

Podczas standardowego patrolu w okolicach osiedla Tysiąclecie katowiccy policjanci namierzyli trzech młodych pseudokibiców GKS Katowice, którzy brutalnie napadli na starszego mężczyznę i kobietę w średnim wieku. Motywem agresywnego ataku był fakt, że mężczyzna miał na sobie koszulkę swojego ulubionego klubu piłkarskiego, Ruchu Chorzów.

Informacje dostarczone przez Komendę Miejską Policji w Katowicach ujawniają, że funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego natknęli się na trzech młodych mężczyzn, którzy zaatakowali i okradli kibica drużyny z Chorzowa.

Do mężczyzny podeszły trzy osoby w wieku 18, 19 i 27 lat, próbując odebrać mu koszulkę klubu piłkarskiego. Ponadto, pseudokibice nie ograniczyli się jedynie do kibica Ruchu. Na ich celowniku pojawiła się także rodzina poszkodowanego – jego partnerka oraz trzynastoletni syn. W rezultacie podejrzani zabrali nastolatkowi szalik piłkarski.

Szybka reakcja służb mundurowych pozwoliła na zatrzymanie trzech mężczyzn, którzy próbowali uciec z miejsca przestępstwa po tym, jak zauważyli nadjeżdżający radiowóz.

Prokuratura Rejonowa Katowice-Zachód postawiła zatrzymanym zarzuty rozboju i próby rozboju o niższym stopniu zagrożenia. Ponadto, jeden z nich będzie musiał odpowiedzieć za posiadanie narkotyków. W trakcie trwającego postępowania mężczyźni zostali objęci nadzorem policyjnym i nałożono na nich poręczenie majątkowe.

W związku z popełnionymi czynami grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat. Na szczęście, w wyniku ataku nikt nie odniósł obrażeń.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Zakończyły się prace nad nowym dworcem autobusowym w Zakopanem. Otwarcie już w najbliższą sobotę! (zakopane.naszemiasto.pl)

W Krakowie ogłoszono przetarg na wymianę telebimów na stadionie Wisły (gazetakrakowska.pl)