w

W Gdańsku zatrzymano nietrzeźwego kierowcę. Celował do policji z pistoletu na plastikowe kulki (dziennikbaltycki.pl)

W Gdańsku funkcjonariusze referatu interwencyjnego zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który użył broni przypominającej pistolet i wycelował ją w kierunku policjantów. Okazało się, że była to zabawkowa replika, której amunicję stanowiły plastikowe kulki. Niemniej jednak 27-latek usłyszał zarzut gróźb karalnych, co może skutkować nawet 2 latami pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 24 lipca, gdy patrolujący ulice Gdańska policjanci zauważyli mężczyznę w oplu, który stał na skrzyżowaniu ul. Do Studzienki. W pewnym momencie 27-letni kierowca wymierzył w ich stronę przedmiot przypominający broń. A następnie zaczął nim wymachiwać.

Reakcja policjantów była błyskawiczna. Niezwłocznie zatrzymali pojazd do kontroli. Kierowca, który wcześniej celował do funkcjonariuszy, został poproszony o opuszczenie samochodu. Kiedy wysiadł z auta, policjanci nakazali mu odłożyć broń na ziemię, co mężczyzna wykonał bez sprzeciwu. Po bliższym przyjrzeniu się przedmiotowi okazało się, że jest to jedynie zabawkowy pistolet strzelający plastikowymi kulami.

27-letniego kierowcę poddano badaniu alkomatem, który wykazał, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu postawiono mu zarzut kierowania gróźb karalnych w stronę funkcjonariuszy policji, za co grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Wandale zniszczyli wystawę IPN na placu Teatralnym w Lublinie. Policja poszukuje sprawców (kurierlubelski.pl)

Gdyńscy radni pod lupą Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, która wszczęła dochodzenie w ich sprawie (dziennikbaltycki.pl)