w

Trwa rozwój Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej pomiędzy Chwaszczynem a Żukowem (dziennikbaltycki.pl)

Postępy w budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej są coraz bardziej widoczne na odcinku między węzłami Chwaszczyno i Żukowo. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przedstawiła postępy prac związanych z tym projektem.

W tej chwili trwa budowa jednego z dwóch głównych odcinków Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, między Chwaszczynem a Żukowem. Ta trasa, wraz z obwodnicą Żukowa, będzie umożliwiała płynny przejazd z autostrady A1 i drogi ekspresowej S7 w kierunku zachodnim i północnym Pomorza.

Prace budowlane mogą przynosić pewne niedogodności dla mieszkańców. Szczególnie było to odczuwalne w Chwaszczynie, gdzie w nocy z 6 na 7 lipca prowadzono prace na moście wzdłuż ulicy Oliwskiej. Niemniej jednak, efekty prac stają się coraz bardziej widoczne, co zostało zaprezentowane przez GDDKiA w mediach społecznościowych.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej – istotna inwestycja dla Żukowa i Pomorza

Prace przy budowie drogi ekspresowej S6 między Chwaszczynem a Żukowem rozpoczęły się w listopadzie 2022 roku. Celem tego projektu jest przekierowanie ruchu tranzytowego na kolejne odcinki drogi S6 w kierunku Lęborka, Słupska i Koszalina. Obwodnica zapewni dostępność komunikacyjną dla obszarów leżących wzdłuż obecnych dróg krajowych nr 7 i 20.

Ponadto, odblokuje centra Żukowa i Chwaszczyna oraz częściowo zmniejszy obciążenie istniejącej drogi ekspresowej S6 – Obwodnicy Trójmiasta.

Planowane otwarcie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej przewidziane jest na kwiecień 2025 roku.

Przypominamy również, że związane z budową obwodnicy, do 29 lipca obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu na drodze krajowej nr 7 w Żukowie. Ruch jest czasowo wstrzymywany przez 5 dni w tygodniu, w godzinach 22:00-05:00.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jarmark św. Dominika w Gdańsku. Utrudnienia w komunikacji i zamknięte ulice (dziennikbaltycki.pl)

Korki na tatrzańskich szlakach. Zatory na trasach wysokogórskich (zakopane.naszemiasto.pl)