w

Tragiczna śmierć 1,5-rocznego dziecka w Zubrzycy Górnej. Rodzice postawieni w akt oskarżenia (zakopane.naszemiasto.pl)

Małżonkowie z Zubrzycy Górnej w gm. Jabłonka zostali doprowadzeni przed oblicze prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty związane z narażeniem na niebezpieczeństwo zdrowia i życia ich 1,5-rocznego, zmarłego dziecka. Jak zaznaczył prokurator Krzysztof Bryniarski, sekcja zwłok chłopczyka potwierdziła założenie, że przyczyną śmierci było utonięcie.

Zgłoszenie zaginięcia dziecka nadesłane przez matkę doprowadziło do akcji poszukiwawczej, w którą zaangażowano jednostki ochotniczej straży i grupę ratowniczą. Niestety chłopiec został odnaleziony martwy w potoku, jakieś pół kilometra od domu. Służby medyczne podjęły się prób reanimacji małego pacjenta, ale niestety nie przyniosły one efektów. Należy zaznaczyć, że warunki tego dnia były utrudnione przez burzę, a poziom wód w potokach był podniesiony.

W związku z zaistniałą sytuacją policja zatrzymała rodziców dziecka – mężczyznę i kobietę w wieku 34 lat. Badania wykazały, że ojciec był nietrzeźwy, miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Z kolei u matki początkowe badanie wskazało na spożycie alkoholu, jednak późniejsze wykazało wynik negatywny.

Jak podają funkcjonariusze policji, chłopiec był na spotkaniu rodzinnym w domu dziadka wraz z rodzeństwem i opiekunami. Zniknięcie malucha zauważyło starsze rodzeństwo. Niestety po 40 minutach nieudanych poszukiwań rodzina postanowiła zgłosić zaginięcie.

Rodzicom grozi do 5 lat pozbawienia wolności

Według prokuratora, sekcja zwłok potwierdziła, że dziecko utonęło. W związku z tym przedstawiono rodzicom zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Mimo tragedii rodzina nie miała wcześniej problemów z prawem ani z opieką nad dziećmi. Mieszkańcy Zubrzycy Górnej opisują ich jako dobrą rodzinę. Wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Po przesłuchaniach małżonkowie prawdopodobnie zostaną zwolnieni z aresztu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Pies zaatakował dwuletnie dziecko na katowickim Wełnowcu. Odgryzł chłopczykowi dwa palce lewej dłoni (katowice.naszemiasto.pl)

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku oskarżyła byłego prezesa SM Ujeścisko i siedem innych osób (dziennikbaltycki.pl)