w

Szpital w Sulechowie otrzymał dwie nowe karetki za pomoc Ukrainie (gazetalubuska.pl)

Szpital w Sulechowie, który zareagował na konflikt wojenny na Ukrainie i wysyłał swoje karetki pomocy, w ramach podziękowania otrzymał bardzo atrakcyjny prezent. W uznaniu dla tego gestu placówka wzbogaciła się o dwie nowe karetki. Ministerstwo Zdrowia podziękowało szpitalowi za pomoc, oficjalnie przekazując pojazdy 16 listopada.

Nowe karetki zostaną natychmiast włączone do służby ratowników medycznych. Dyrektor szpitala, Wojciech Świtała, zaznaczył, że pojazdy te mają ogromne znaczenie dla personelu medycznego. Z jednej strony zwiększają komfort pracy, a z drugiej zapewniają lepsze warunki podczas pełnienia dyżurów.

Pierwotnie szpital w Sulechowie miał otrzymać rekompensatę pieniężną za karetki przekazane Ukrainie. Zamiast tego, pojawiły się dwie nowe karetki pogotowia, które doskonale wpisują się w plan rozbudowy placówki. Starosta zielonogórski, Krzysztof Romankiewicz, jest bardzo zadowolony z faktu, że karetki będą służyć mieszkańcom Sulechowa.

Ratownicy medyczni również nie kryją zadowolenia z nowych pojazdów i sprzętu. Jak sami twierdzą, nowe karetki pogotowia zapewnią dodatkowe korzyści nie tylko dla personelu, ale przede wszystkim dla mieszkańców.

Sulechowski szpital nie jest jedyną placówką wspierającą Ukrainę. Pięć samorządów z województwa wysłało dziewięć ambulansów na wschodnią granicę. Natomiast pięć powiatów, w tym zielonogórski, sulęciński, krośnieński, międzyrzecki i słubicki, również dołączyły się do tej akcji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Tragedia w Szczecinie. Żołnierz śmiertelnie postrzelony przez myśliwego (gs24.pl)

Rozpoczął się proces Thasibo S. z Zimbabwe, oskarżonego o usiłowanie zabójstwa swojej partnerki (kurierlubelski.pl)