w

Szarpanina podczas odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego w Lublinie (www.fakt.pl)

W sobotnie popołudnie plac Teatralny w Lublinie stał się miejscem gorących emocji. Na miejscu zgromadziły się tłumy, które z niecierpliwością oczekiwały na przybycie Jarosława Kaczyńskiego. Polityk miał uczestniczyć w uroczystości odsłonięcia pomnika swojego tragicznie zmarłego brata, Lecha Kaczyńskiego. Wizyta prezesa PiS miała być punktem kulminacyjnym wydarzenia, lecz zanim do tego doszło, w tłumie wydarzył się niepokojący incydent.

Odsłonięcie pomnika na pl. Teatralnym przyciągnęło około 300 osób, głównie starszych, a tłum ze spokojem czekał na Jarosława Kaczyńskiego. Niemniej jednak spokój ten został przerwany przez mężczyznę, który pojawił się na miejscu z kontrowersyjną tabliczką. Szybko doprowadził do wrogiego nastawienia zebranych osób, co doprowadziło do szarpaniny.

Po pewnym czasie sytuację udało się opanować, a mieszkańcy Lublina przywitali Kaczyńskiego bardzo gorąco, skandując jego imię.

Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego stanowiło punkt kulminacyjny całego wydarzenia. Jednak już na etapie wznoszenia tego obiektu pojawiły się kontrowersje związane z pomnikiem pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Pomnik ten stał blisko miejsca, gdzie teraz widnieje posąg Kaczyńskiego. Jednak został usunięty.

Demontaż pomnika rektora KUL wzbudził protesty wśród mieszkańców, którzy uważają, że obiekt usunięto, ponieważ zasłaniałby widok na pomnik Lecha Kaczyńskiego.

Postać Lecha Kaczyńskiego z brązu jest umieszczona na granitowym postumencie. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł około 1 mln złotych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

6 komentarzy

32. Finał WOŚP i X Jubileuszowy Turystyczny Rajd 4×4 w Zielonej Górze (gazetalubuska.pl)

Dariusz Michalczewski i Artur Szpilka rozegrali charytatywny mecz tenisowy w Gdańsku (esopot.pl)