w

„Święto miodu” w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze-Ochli! Jarmark pszczelarski i prezentacja budowy ula (gazetalubuska.pl)

W niedzielę w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze-Ochli odbyła się cykliczna impreza „Święto miodu”. W ramach wydarzenia przygotowano atrakcje, takie jak pokazy odwirowywania miodu, jarmark pszczelarski oraz prezentację budowy ula. Ponadto, uczestnicy imprezy mieli też okazję do degustacji i nabycia wspaniałych miodów i produktów pszczelarskich.

Podczas „Święta miodu” centralnym punktem tego wydarzenia zawsze są niezliczone rodzaje miodów i produkty pszczelarskie, nawiązujące do tradycji kultury ludowej. „Święto miodu” pełni rolę prezentacji zarówno historycznej, jak i współczesnej dziedziny bartnictwa i pszczelarstwa. Obecne i promowane podczas wydarzenia są także obiekty oraz miejsca związane z Lubuskim Szlakiem Wina i Miodu.

Na ten jeden dzień w roku muzeum zmienia się na w krainę tańca, muzyki i śpiewu, przyciągając miłośników rękodzieła, sztuki ludowej oraz smakoszy lubuskiego miodu i regionalnych potraw. Warto też wspomnieć o nowej stałej wystawie „Boża robotnica”, która prezentuje sprzęt pszczelarski ze zbiorów muzeum. Stwarza również świetną okazję do spotkań i wymiany wrażeń.

Korzyści płynące z miodu i budowa hotelu dla pszczół

Miód jest naturalnym środkiem leczniczym, bogatym w pierwiastki takie jak potas, fosfor, magnez czy wapń, a także witaminy C, B, biotynę i inne. Dzięki tym składnikom miód działa oczyszczająco, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Wspiera układ oddechowy, serce, a także pomaga w przypadku chorób żołądka, jelit i wątroby. Jest zalecany również dla układu moczowego i działa uspokajająco.

Podczas „Święta miodu” odbywają się różnorodne warsztaty, w tym tworzenia świec z wosku pszczelego, budowy hoteli dla pszczół, robienia bomb kwiatowych oraz zajęcia plastyczne i ekologiczne. A dla najmłodszych przyszykowano animacje związane z pszczelarstwem. Wielu gości z ochotą próbowało też lokalnej kuchni i napojów na stoiskach. Wstęp na imprezę był płatny (12 zł/os.).

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Występy muzyczne w Łasztowni na Żaglach 2023. Na scenie Bryska, Julia Pietrucha i Kamil Hussein (gs24.pl)

Wyjątkowe okazje podczas Dni Wydawnictwa IPN. Spotkania z autorami i promocyjne ceny książek (dziennikbaltycki.pl)