w

Wyjątkowe okazje podczas Dni Wydawnictwa IPN. Spotkania z autorami i promocyjne ceny książek (dziennikbaltycki.pl)

Od soboty, 19 sierpnia, dostępna jest wielka wyprzedaż w ramach Dni Wydawnictwa IPN w gdańskim oddziale instytucji. Jest to nie tylko okazja do nabycia książek w atrakcyjnych cenach, ale także do spotkania z autorami, zwiedzania wystaw i uczestnictwa w warsztatach edukacyjnych. Całość odbywa się w siedzibie IPN przy al. Grunwaldzkiej.

Ogólnopolskie Dni Wydawnictwa IPN już trwają. Placówki w całej Polsce oferują różnorodne atrakcje, warsztaty i spotkania. W gdańskim oddziale również można wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Druga edycja Dni Wydawnictwa IPN rozpoczęła się 19 sierpnia przy alei Grunwaldzkiej. W trakcie obchodów tego święta książki można skorzystać z promocyjnych cen na zakup literatury.

Jak podkreślił gdański oddział IPN, na zainteresowanych czeka ponad 950 różnych tytułów. Przez 13 dni książki bestsellerowe dostępne są z 40-procentowym rabatem, a ich ceny zaczynają się już od 5 złotych. Co więcej, przy zakupach za minimum 40 złotych nabywcy otrzymają gratisowy zeszyt ćwiczeń i łamigłówek.

Elżbieta Strehlau, kustosz archiwalny oddziału IPN w Gdańsku zaznaczyła, że obok bogatej oferty książek uczestnicy mogą brać udział w zajęciach edukacyjnych, otrzymując przy tym specjalnie zdobione torby. Archiwum IPN w Gdańsku udostępniło archiwalne materiały, w których z pewnością zainteresowani znajdą fascynujące aspekty historii nowożytnej Polski. Wśród nich są akta związane z procesem Danuty Siedzikówny, w tym protokół wykonania kary śmierci. Dostępne są także akta internowanego Lecha Kaczyńskiego, paszporty m.in. Donalda Tuska, a także dokumenty dotyczące operacyjnych przygotowań służb przed wizytą papieża.

Wśród archiwalnych publikacji znajduje się również opracowanie operacyjne o kryptonimie „Alternatywa” oraz teczki dotyczące pracy tajnych współpracowników, które zawsze budzą duże zainteresowanie. W oddziale w Gdańsku można również obejrzeć plenerową wystawę IPN poświęconą Powstaniu Warszawskiemu. Uczestników wydarzenia czekają miłe upominki. Wstęp jest wolny.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

„Święto miodu” w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze-Ochli! Jarmark pszczelarski i prezentacja budowy ula (gazetalubuska.pl)

Otwarcie nowej remizy strażackiej w Grabowie Kościerskim (dziennikbaltycki.pl)