w

Suwnica terminala Baltic Hub uniosła kontener razem z naczepą. Ładunek spadł z kilku metrów na ziemię (www.trojmiasto.pl)

W terminalu kontenerowym Baltic Hub w Gdańsku doszło do dramatycznej pomyłki, podczas której suwnica podniosła kontener wraz z naczepą i pojazdem. W efekcie naczepa spadła z wysokości kilku metrów. Incydent miał miejsce 8 grudnia w godzinach porannych. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Opublikowane nagranie z tego zdarzenia ukazuje pracującą suwnicę, która unosi kontener, który nie został uwolniony od naczepy. Informacje wskazują, że kontener został załadowany na naczepę i nie został od niej właściwie odłączony. Bardzo możliwe, że doszło do awarii zaczepów lub nieprawidłowego odblokowania ładunku.

Należy zaznaczyć, że w momencie, gdy naczepa unosiła się w powietrze, operator suwnicy nie opuścił ładunku. Sytuacja wywołała komentarze zdziwienia i irytacji ze strony pracowników, co można też usłyszeć na nagraniu.

Po kilkunastu sekundach zaczep naczepy się zerwał, z racji czego cały ładunek spadł na ziemię z wysokości kilku metrów. Uszkodzeniu uległa naczepa i prawdopodobnie również ciągnik siodłowy. Według uzyskanych informacji, nikt nie ucierpiał podczas wypadku.

Zarząd Baltic Hub Container Terminal, operator terminala, podał, że do zdarzenia doszło 8 grudnia. W wyniku incydentu kontener wraz z naczepą został uniesiony przez suwnicę placową RTG. Nikt nie odniósł obrażeń.

Baltic Hub obsługuje tygodniowo ponad 15 000 kontenerów, które transportowane są przez ciężarówki. Z kolei takie zdarzenia, jak to z 8 grudnia, są niezwykle rzadkie. Obecnie podejmowane są odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia szczegółów wypadku i podjęcia stosownych działań.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Obchody 42. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. ZOMO wyjdzie na ulice Lublina (kurierlubelski.pl)

CBŚP aresztowało sześciu Holendrów. Chcieli ukraść 150 kg kokainy z terminala kontenerowego w Gdyni (www.trojmiasto.pl)