w

Studenci oddali ponad 10 litrów krwi w ramach akcji Wampiriada w Katowicach (dziennikzachodni.pl)

W dniu 7 listopada odbyła się kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji Wampiriada, zorganizowanej przez Niezależne Zrzeszenie Studentów we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krwiobus zaparkował przed Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, gdzie studenci tłumnie zgłosili swoją pomoc potrzebującym.

Jesienna edycja Wampiriady pozwoliła zebrać ponad 10 litrów krwi. Natomiast kolejne miasta, do których zawita Wampiriada, to Kraków, Wrocław i Lublin.

Wampiriada to inicjatywa studencka o długiej historii, skupiająca się na oddawaniu krwi. Każdego roku organizowane są dwie edycje – wiosenna i jesienna. 7 listopada Wampiriada powróciła do Katowic, z krwiobusem na parkingu Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Bogucickiej. Koordynator jesiennej edycji, Kacper Wójcik, oznajmił, że oddawanie krwi ma ogromne znaczenie, ponieważ jeden dawca może w ten sposób uratować do sześciu innych osób.

W ciągu dnia w krwiobusie pojawiło się 51 dawców krwi, ale tylko 23 z nich mogło oddać krew. Każdy z dawców przekazał 450 ml krwi, co dało w sumie ponad 10 litrów krwi zebranej podczas jesiennej Wampiriady w Katowicach.

Wampiriada zaprasza do udziału wszystkich, którzy mają zamiar oddać krew, ale głównym celem jest promowanie honorowego krwiodawstwa wśród studentów. Jesienna edycja Wampiriady odbyła się nie tylko w Katowicach, ale także w Warszawie, Rzeszowie i Gdańsku, kontynuując swoją misję pomagania i edukacji w zakresie krwiodawstwa.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Nocna akcja ratunkowa w Tatrach. Dwie kobiety bez wyposażenia zgubiły się na szlaku (zakopane.naszemiasto.pl)

Paweł P. oskarżony o próbę zabójstwa maczetą Grzegorza K. w Krakowie. Ofiara doznała licznych obrażeń (gazetakrakowska.pl)