w

Studenci nie odpuszczają w sprawie DS Jowita. Zwrócili się do ministra edukacji narodowej (gloswielkopolski.pl)

Studenci w Poznaniu nadal nie odpuszczają i kontynuują swój strajk okupacyjny. Grupa zdecydowała się na pozostanie w budynku Jowity do czasu otrzymania pisemnej deklaracji od władz uniwersytetu. Ponadto, domaga się także potwierdzenia od rektorki, że plany sprzedaży budynku zostały wycofane.

Studenci domagają się jasnego, pisemnego zobowiązania, że DS Jowita będzie pełnić funkcję publicznego i niedrogiego miejsca dla studentów. Co więcej, podjęta przez studentów inicjatywa ma również na celu utrzymanie przystępnych cen wynajmu mieszkań w Poznaniu.

Grupa twierdzi, że briefing zorganizowany przez Uniwersytet Adama Mickiewicza był jedynie zasłoną dymną, ponieważ nawet nie uwzględniono ich stanowiska, ani nie zaproszono ich na konferencję.

Brak zaufania studentów do zapewnień władz wynika z przekonania, że za fasadą dobrego gospodarza kryje się kanclerz traktujący uczelnię jak prywatną firmę. Studenci wyrażają wątpliwość co do kompetencji zarządzających, apelując o odejście osób, które nie potrafią zagwarantować, że uczelnia będzie dostępną dla wszystkich placówką publiczną.

Studenci poinformowali, że skontaktowali się z ministrem edukacji narodowej, który wyraził chęć na podjęcie z nimi dyskusji na ten temat. Warto zaznaczyć, że liczba studentów w Jowicie stale rośnie i obecnie liczy już 50 osób.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Matka 11-miesięcznej dziewczynki zatrzymana przez policję. Dziecko z obrażeniami trafiło do wrocławskiego szpitala (www.polsatnews.pl)

Pijani cudzoziemcy urządzili sobie rajd ulicami Niebuszewa, uszkadzając zaparkowane samochody (szczecinskie24.pl)