w

Strzelanina na ulicach Pszczyny. Otworzył ogień w kierunku policjantów i ranny trafił do szpitala (tvn24.pl)

W Pszczynie na Śląsku doszło do niecodziennego zdarzenia, podczas którego uzbrojony mężczyzna najpierw rozbił szybę w samochodzie, a potem ostrzelał policjantów. W wyniku swojego postępowania 40-latek został ranny i trafił do szpitala. Warto dodać, że towarzyszył mu drugi mężczyzna, który również został zatrzymany.

Sytuacja miała miejsce około godziny 16:00 na osiedlu Piastów w Pszczynie. Jak podaje asp. szt. Adam Jachimczak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, dyżurny przyjął zgłoszenie o szybie w samochodzie rozbitej pistoletem. Po przyjeździe policjanci zastali na miejscu dwóch mężczyzn, którzy na widok stróżów prawa rzucili się do ucieczki.

W trakcie ucieczki mężczyzna zaczął strzelać w kierunku policjantów, co spowodowało wymianę ognia. Podejrzany uciekał przez kilka ulic, aż w końcu został zatrzymany, ponieważ wbiegł w uliczkę zablokowaną sprzętem budowlanym. Ranny 40-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pozostaje pod nadzorem policji ze względu na agresywne zachowanie.

Mundurowi schwytali też drugiego uciekiniera, który był pod wpływem alkoholu. Ponadto, 36-latek niedawno opuścił więzienie. Policja planuje przesłuchanie zatrzymanego, jednak najpierw musi wytrzeźwieć.

Funkcjonariusze nadal analizują kartotekę napastnika oraz sprawdzają użytą przez niego broń, która wygląda na broń starszego typu. Istnieje też podejrzenie, że to broń czarnoprochowa, ale o tym zadecydują biegli.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Autobus zawisł na poboczu z powodu intensywnych opadów śniegu w Zakopanem (www.rmf24.pl)

KAS: Stężenie NO2 znacznie przekracza normy w wielu obszarach Krakowa. Może pomóc tylko SCT (gazetakrakowska.pl)