w

Straż Graniczna zatrzymała samochód z grupą migrantów w Lipnicy Wielkiej (zakopane.naszemiasto.pl)

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem przeprowadzili kontrolę drogową w Lipnicy Wielkiej w ramach przeciwdziałania nielegalnej migracji. W sumie zatrzymano sześciu cudzoziemców, w tym obywatela Kazachstanu i pięciu obywateli Syrii. Jest to kolejny przypadek złapania imigrantów w rejonie Podhala.

Zatrzymanych cudzoziemców przewieziono do placówki SG w Zakopanem, gdzie prowadzone są czynności w ich sprawie. Kierowca z Kazachstanu, podejrzany o organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy RP, został przesłuchany i złożył wyjaśnienia. Obecnie oczekuje na dalsze czynności.

Natomiast pięciu obywateli Syrii, po nielegalnym przekroczeniu granicy ze Słowacją, nie miało przy sobie ważnych dokumentów pobytowych. Grupa tłumaczyła, że podróż rozpoczęła od Turcji, przez Grecję, Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację, z zamiarem dotarcia do Niemiec i Holandii. Słowacja odmówiła przyjęcia migrantów w ramach readmisji.

Placówka SG w Zakopanem wszczęła postępowanie administracyjne i wydała postanowienia nakazujące cudzoziemcom zgłaszanie się raz w miesiącu w Zakopanem jako środek alternatywny do detencji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Miasto odwołuje imprezę „Dynia w Gdyni” ze względu na trwające poszukiwania Grzegorza Borysa (dziennikbaltycki.pl)

Społeczne Ministerstwo ds. Samotności w Katowicach – profesjonalne wsparcie dla osób samotnych (www.portal.katowice.pl)