w

Straż Graniczna zatrzymała 24-letniego Gruzina, który przyleciał do Polski nielegalnie (dziennikbaltycki.pl)

Po intensywnych poszukiwaniach udało się zatrzymać 24-letniego Gruzina, który zbiegł z gdańskiego lotniska podczas kontroli granicznej. W poniedziałek funkcjonariusze z gdańskiej Placówki Straży Granicznej namierzyli i aresztowali uciekiniera w powiecie grodziskim.

Po aresztowaniu cudzoziemca przewieziono do Gdańska i umieszczono w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Aktualnie śledczy przeprowadzają z nim czynności procesowe, ponieważ mężczyzna podejrzany jest o nielegalne przekroczenie granicy Polski. W związku z tym 24-letni Gruzin może trafić za kratki nawet na 3 lata.

Obywatel Gruzji został ujęty 26 lutego. Pięć miesięcy wcześniej wylądował na gdańskim lotnisku, razem ze swoim starszym o 10 lat znajomym. Okazało się, że na obu cudzoziemców nałożono wcześniej zakaz wjazdu do strefy Schengen, co zostało wpisane do systemu informacyjnego przez Niemcy i Francję. Podczas kontroli granicznej obaj mężczyźni zdołali uciec – jeden z nich został schwytany jeszcze w hali przylotów.

W poniedziałek kontrola legalności pobytu wykazała, że 24-letni Gruzin przebywał w Polsce nielegalnie, bez ważnej wizy lub innego dokumentu uprawniającego do pobytu. Zgodnie z postanowieniem sądu został umieszczony w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców. Aktualnie oczekuje na rozprawę przed gdańskim sądem, za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Lubelska policja zatrzymała 33-latka z Rumunii poszukiwanego przez Interpol (kurierlubelski.pl)

Biuro Interwencji Obywatelskiej: Prezydent Szczurek zamienia Gdynię w ponure i nieciekawe miejsce (dziennikbaltycki.pl)