w

Sprzedawał palety cukru online, ale towar nigdy nie trafiał do klientów (miastowo.pl)

W sierpniu tego roku lubartowscy kryminalni zatrzymali 35-latka, który sprzedawał cukier na portalach ogłoszeniowych, oferując atrakcyjne ceny swojego produktu. Niestety, żadne z zamówień nie zostało zrealizowane, a oferta szybko znikała z portalu.

Jeden z zainteresowanych klientów skontaktował się z oszustem w odpowiedzi na ogłoszenie o sprzedaży cukru. Sprzedawca poinformował go, że produkt dostępny jest w hurtowni i trzeba zakupić całą paletę, czyli ponad 1200 kg. Transakcja kupna miała odbywać się wyłącznie za pośrednictwem przelewu bankowego.

Kupujący dostarczył dane do faktury i przelał ponad 5000 złotych na konto bankowe oszusta. Niestety, po przekazaniu pieniędzy kontakt ze sprzedającym zniknął, co skłoniło klienta do zgłoszenia sprawy na komendę w Lubartowie.

Lubartowscy kryminalni ustalili tożsamość oszusta, który w podobny sposób oszukał dwie inne osoby z różnych województw, wyłudzając od nich kwoty przekraczające 5000 złotych. W wyniku działań śledczych mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w areszcie tymczasowym na trzy miesiące. Jeżeli sędzi wymierzy maksymalny wymiar kary, mężczyzna może posiedzieć za kratkami nawet 8 lat.

Dochodzenie nadal jest w toku, a sprawa ma charakter rozwojowy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Wojewoda Dajczak krytykuje marszałek Polak za ignorowanie kryzysu kolejowego w Lubuskiem (gazetalubuska.pl)

Marcin Horała dokonał przeglądu ostatnich inwestycji na Pomorzu (dziennikbaltycki.pl)